У суботу, 22 лютого, президент Володимир Зеленський відправив у відставку голову Тернопільської ОДА Ігоря Сопеля, водночас було призначено нового голову РДА у сусідній Хмельницькій області, але про все за порядком: 

«У зв’язку з ситуацією, що виникла на Тернопільщині через евакуацію з Китаю громадян України, та незадовільною роботою облдержадміністрації з інформування населення щодо епідеміологічної безпеки Президент України прийняв заяву Ігоря Сопеля про відставку із займаної посади за власним бажанням», — повідомили на сайті глави держави.

Ігоря Сопеля із Хоросткова призначили головою Тернопільської ОДА 1 листопада 2019-го року. Керував він областю лише 114 днів.

Хоча в указі президента фігурує формулювання «за власним бажанням», насправді, як нам стало відомо з конфіденційних джерел, написати таку заяву йому добровільно-примусово порекомендували.

Є інформація, що до Кабміну викликали директора санаторію «Медобори», що в Конопківці на Теребовлянщині, Василя Мартинюка і погодили з ним питання поселення евакуйованих із Китаю. Цей найбільший в області санаторій вже давно не державний, керівник приватизував його. Про перемовини з Мартинюком не повідомляли в ТОДА. Лише коли інформація просочилася в ЗМІ, Ігор Михайлович почав з’ясовувати, чи справді уряд має такий намір. Підтвердили цю інформацію його знайомий у Кабміні, а також керівник обласної поліції Олександр Богомол. Проте контролювати ситуацію у той час вже було нереально: збаламучені мешканці Конопківки навідріз відмовилися приймати евакуйованих до санаторію «Медобори». Люди облаштували блокпости, перекрили дорогу, чергували ночами.15401013_1180571288691444_2000579165123046993_n

ФОТО: Подружжя Ігор та Ольга Сопелі з Володимиром Зеленським і “кварталівцями”

На Тернопільщину таки не повезли евакуйованих, проте гострі сутички у Нових Санжарах на Полтавщині, куди доправили 45 наших співвітчизників і 27 іноземних громадян з Уханя, сколихнули всю Україну, жахливі кадри кидання каміння в автобуси з приїжджими облетіли іноземні ЗМІ. Це була абсолютно провалена українським урядом операція.

У такій напруженій ситуації крайнім зробили Ігоря Михайловича. І це попри те, що пан Сопель давно приятелює з Володимиром Зеленським і «кварталівцями». Цікаво, кого зі своїх команда Зе тепер призначить керувати Тернопільщиною? Можливо, на цей раз довірять область Таньці або Володьці? – жартують у Тернополі, а як відомо, у кожному жарті є тільки доля жарту…адже…

… Адже президент Зеленський призначив головою Ярмолинецької райдержадміністрації у Хмельницькій області Василя Гуменюка, який брав участь у гумористичному проєкті “Ліга сміху”.

Відповідний указ оприлюднено на офіційному сайті президента України.23-3

Відомо, що Василь Гуменюк активно підтримував Володимира Зеленського на президентських виборах і балотувався у народні депутати від “Слуги народу” у 192 окрузі, але не пройшов до Верховної Ради.

Гуменюк був учасником команди “Вінницькі”, яка виступала у “Лізі сміху”.

До призначення голови Ярмолинецької РДА Гуменюк офіційно працював директором комунального закладу “Центр культури та дозвілля” Ярмолинецької районної ради.

Василь Гуменюк — учасник команди КВН “Вінницькі перці”.