У Білорусі громадянку Швейцарії білоруську емігрантку Наталю Херше засудили до 2,5 років колонії за те, що на жіночому марші 19 вересня вона зірвала балаклаву з ОМОНівця.
Про це повідомляє білоруська ІА TUT.BY
“Я живу в європейській демократичній країні, де демократичні принципи і свободи є необхідною умовою правління на всіх рівнях і паралелях влади. Де право свободи слова та мирних зібрань визначені Конституцією і гарантуються державою. Де поліцейські не ховають обличь перед мирними демонстрантами. Саме такою я бачу мою батьківщину – Білорусь майбутнього, вільну Білорусь“, – каже засуджена
Суддя постановив задовольнити цивільний позов співробітника ОМОН Сергія Кончіка і виплатити йому компенсацію у вигляді 1000 рублів. Херше суддя визнав винною за ч. 2. ст. 363 Кримінального кодексу (Опір працівникові органів внутрішніх справ). 2,5 роки колонії загального режиму просив для обвинуваченої прокурор.
Після оголошення вироку родичі стали кричати “Ганьба!”. Брат засудженої повідомив, що адвокат оскаржуватиме вирок.
Посол Швейцарії в Білорусі Клод Альтерматт, який був присутній на суді, повідомив, що в рамках консульського захисту буде і далі надавати підтримку, наскільки це можливо.
Він уже відвідував Херше тричі у СІЗО. Захищати її будуть і надалі як громадянку Швейцарії, якою вона є.
Херше – білоруска, яка 12 років живе в Швейцарії. Її затримали 19 вересня в рамках адміністративного порушення статті 23.34 КоАП.
При затриманні, за даними протоколу, жінка не підкорилася вимозі працівників міліції пройти в автотранспорт і намагалася втекти. Коли її дії припинив співробітник ОМОНу Кончік, то вона навмисне чинила “опір з насильством”: виривалася і впиралася, схопила Кончіка за обличчя і подряпала, стягнула балаклаву, тим самим “зіпсувала формене обмундирування” і “завдала тілесні травми”.
Херше свою провину в тому, що брала участь в несанкціонованому мітингу і що завдала тілесні ушкодження, не визнала. За її словами, вона брала участь в мирній акції протесту і намагалася зняти балаклаву.
Передісторія:
- У Білорусі після президентських виборів з 9 серпня тривають масові протести.
- Україна, частина європейських країн, США та Канада відмовляються визнавати Олександра Лукашенка президентом Білорусі.
- Після виборів Україна поставила на паузу міжнародні відносини з Білоруссю. За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, Україна готова до співпраці з білоруською опозицією.
ФОТО ілюстративне