Соціальні новини

6 тис. грн податку за земельний пай, – новий законопроект від “слуг” та групи “Довіра”

6 тисяч гривень податку за пай. Влада придумала новий податок для мешканців села.

Народні депутати зі “Слуги народу” та групи “Довіра” придумали новий податок, який ляже на плечі дрібних фермерів. Пересічний власник паю платитиме шість тисяч гривень на рік. Ініціативу підтримує великий агробізнес.

4,7 мільйона власників паїв є одноосібниками – тобто обробляють свої паї самостійно. На них має лягти новий податок в 6 тисяч гривень за один гектар щорічно. Фактично законопроєкт №3131 є віджимом землі на користь великих латифундистів, адже селяни не зможуть заплатити такі кошти за свою землю або будуть віддавати останнє.

Законопроєкт вже пройшов профільний комітет і скоро буде виноситись в залу на голосування. Слуги народу готують новий зашморг для українців…”.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, народні депутати з фракції «Слуга народу» і групи «Довіра» пропонують запровадити податок до 6 тис. грн за пай для дрібних власників землі.

Згідно з даними Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру, близько 7 млн українців володіють земельними паями – в середньому близько 4 га кожен (в реальності ж більшість з них володіють в межах від 0,3 – 0,5 га землі, – ред.). З-поміж них 4,7 мільйонів власників паїв є одноосібниками, тобто тими, хто обробляє землю самотужки. Решта – здають паї в оренду великим агрофірмам або холдингам.

Нині одноосібники сплачують лише земельний податок, який, відповідно до підрахунків експертів, становить близько 140 грн за гектар.

Цікаво, що власники приватизованих паїв, які здають свою землю в оренду великим агрохолдингам цьогоріч отримали на руки за 2019 рік приблизно в межах 2 тис. грн за гектар.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Висновки про наслідки прийняття законопроекту робіть самі…

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version