Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

Здобутки – вагомі, плани – амбітні

IMG_7008

Збереження політичної та економічної стабільності в області вважає головним здобутком минулого, 2013 року, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Василь Чуднов, який поділився своїми міркуваннями під час прес-конференції за підсумками соціально-економічного та культурного розвитку Прикарпаття, що відбулася в останні дні минулого року на базі готелю «Надія» в Івано-Франківську.

На прес-конференцію новий очільник Прикарпаття завітав не сам, а з усією командою своїх новопризначених заступників, яку, користуючись нагодою, тут же і представив представникам мас-медіа.
Подякувавши представникам засобів масової інформації за плідну співпрацю, голова облдержадміністрації також публічно подякував членам своєї команди, керівникам структурних підрозділів та служб за те, що в умовах складної суспільно-політичної ситуації, що склалася в області наприкінці року, вони змогли зберегти у краї політичну стабільність і не допустити порушень конституційних прав і свобод громадян. «Я вдячний членам команди, яка працювала, начальникам управлінь, служб, особливо правоохоронним органам – ми жодним чином не допустили провокацій, жодним чином не перешкоджали виходу людей на Євромайдан», – зазначив голова ОДА. Іншою заслугою своєї команди Василь Михайлович вважає ту обставину, що, не зважаючи на усі труднощі, не зважаючи на обмеженість фінансового ресурсу, в області вдалося втримати економічну і фінансову стабільність: «І те, що сьогодні ми не маємо жодної копійки заборгованості перед бюджетом, пенсіонерами, жодної копійки боргу за соціальними виплатами – це також заслуга нашої команди». Про це ж, зі слів голови ОДА, на нещодавньому засіданні Ради регіонів говорив також і Президент України Віктор Янукович, який, зокрема, зауважив, що в Україні у 2013 році вдалося не лише зберегти економічну стабільність, а й створити передумови для економічного розвитку у році 2014-му.
А планів на цей рік у керівництва облдержадміністрації чимало.
Так, зі слів Василя Чуднова, наразі триває робота щодо доопрацювання керівниками департаментів та управлінь облдержадміністрації бюджетних пропозицій. Як відомо, ухвалення державного бюджету заплановане на 16 січня і він, за задумом Президента України, повинен стати бюджетом регіонального розвитку. Для Прикарпаття це означатиме реалізацію цілої низки потужних капітальних проектів. Як зауважив голова обласної державної адміністрації, це, насамперед, 100-відсоткове завершення реконструкції будівлі Івано-Франківського обласного академічного музично-драматичного театру ім. І. Франка, завершення будівництва поліклініки
у Коломиї, хірургічного корпусу Галицької лікарні, шкіл у селах Раковець на Богородчанщині, Крилос у Галицькому та Юнашків у Рогатинському районах тощо. В даному контексті не можна не згадати амбітні плани керівництва області щодо створення у краї Прикарпатського центру серця, який би об’єднав під одним дахом дорослу та дитячу кардіологію, кардіохірургію і реабілітацію хворих на серцево-судинні захворювання; створення потужного сучасного центру культури і мистецтв, де
б прикарпатські митці могли виставляти свої роботи, а керівництво області могло б приймати закордонні делегації тощо.
Якщо вже говорити про галузь культури, то не можна не згадати неодноразово озвучений очільником Прикарпаття намір щодо проголошення 2014 року роком культури. «2014 рік – це рік, коли вся Україна буде відзначати 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, – зазначив губернатор, – і я собі запланував, щоб 2014 рік був роком культури».
Зі слів Василя Михайловича, в рамках року культури в області заплановано не тільки масштабну програму з вшанування Великого Кобзаря, а й цілу низку заходів, спрямованих на те, щоби вдихнути у прикарпатську культуру нове життя, забезпечити її подальший розвиток.
Це, зокрема, розробка, прийняття та впровадження програми «Теплий заклад культури», ремонт меблів у глядацьких залах сільських клубних закладів, забезпечення закладів культури автобусами тощо.
Так, за словами В. Чуднова,
в ході його візиту на Івано-Франківське державне виробниче об’єднання «Карпати» (більш відоме як івано-франківський радіозавод) він домовився з керівництвом підприємства про ремонт за пільговими цінами глядацьких крісел з клубних установ області. Відтак, вже невдовзі в усіх сільських клубах та будинках культури буде проведено інвентаризацію меблів з метою їх подальшого ремонту. До речі, це ж підприємство готове сьогодні допомогти губернатору у реалізації ще одного не менш амбітного плану – освітлення центральних вулиць усіх прикарпатських сіл. Для цього планується використовувати сучасні енергозберігаючі світлодіодні світильники, що їх виробляє ВО «Карпати».
Важливу роль у питаннях розвитку культури на Прикарпаття відведено забезпеченню закладів культури автобусним транспортом. Зі слів Василя Чуднова, він таки доб’ється, щоби протягом найближчих року – двох усі районні відділи культури отримали щонайменш по автобусу (наголосив: йдеться не про мікроавтобуси, а про повноцінні автобуси типу «Еталон») для того, щоб сільські мистецькі колективи мали змогу демонструвати свої творчі доробки на виїзді. Крім того, цьогоріч планується у кожному районі започаткувати конкурси самодіяльних мистецьких колективів, нагородою у яких стане передача у власність колективу-переможця автобусу. В такий спосіб, на думку губернатора, вже за кілька років ситуація
з забезпеченням сільської культури автотранспортом суттєво покращиться, а народно-самодіяльні колективи отримають стимул якнайкраще продемонструвати свої таланти і уміння.
Важливе місце у планах керівництва області на 2014 рік відведено впровадженню програми соціально-економічного розвит­ку Прикарпаття до 2020 року, яку сам очільник облдержадміністрації назвав «Європейське Прикарпаття». Нагадаємо, за задумом ініціаторів, програма передбачає пошук
і максимальне залучення наявних в області ресурсів для того, щоб станом на 2020 рік Прикарпаття стало бездотаційною областю. Попереднє бачення механізму досягнення такої бездотаційності озвучив на прес-конференції перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Зварич. «Механізм простий, – зазначив він, – це максимальне наповнення коштами місцевих бюджетів… Скажу вам, що бюджети мають можливість покращувати свій стан. В частині доходів місцевого бюджету і тих доходів, які вносяться у обласний, місцеві і державний бюджети ми можемо покращити відсотків на 20». Хороший сигнал у даному контексті пролунав від начальника департаменту фінансів – заступника голови облдержадміністрації Галини Карп, яка зауважила, що вже у 2014 році Прикарпаття на 1% стане менш дотаційним, ніж у 2013 році. Разом з тим, головною запорукою зменшення залежності області від дотацій із Центру, є, на думку голови облдержадміністрації Василя Чуднова, все ж підвищення інвестиційної привабливості краю. «Інвестор повинен стояти у черзі сюди, – зазначив губернатор, – сьогодні необхідно залучати в область інвестиції, створювати робочі місця і легалізовувати те, що ми вже маємо».
Голова ОДА пообіцяв, що особисто він створюватиме режим найбільшого сприяння інвесторам, щоправда лише тим, хто інвестуватиме кошти у випуск готової продукції, створюватиме додану вартість, а не використовуватиме Прикарпаття як сировинний придаток. «Я зустрічався з керівництвом ТзОВ «Даноша», – говорить пан Чуднов, – вони кажуть: дайте нам 6,5 тисяч гектарів землі для кормової бази. Я сказав: лише у тому випадку, якщо буде збудовано чотири біогазових заводи і м’ясопереробний завод.
Я зустрічався з відомим підприємцем Олегом Бахматюком. Теж говорили про режим максимального сприяння. Він будуватиме потужний елеватор – створюватиме нові робочі місця. Великі надії також покладаємо на Цементно-шиферний комбінат, де реалізується проект з будівництва надпотужного цементного заводу, створюються сотні робочих місць».
Значні перспективи сьогодні також відкриває розвиток таких потужних виробництв, як «Електролюкс-Україна», озвучене вже ВО «Карпати», будівництво сучасного м’ясопереробного заводу у місті Коломия – проект, обсяг інвестицій у який сягне 100 мільйонів євро; реалізація інвестиційних туристичних проектів у селах Дземброня, Верховинського району та Вишків, на Долинщині, спільного українсько-польського проекту з відбудови обсерваторії на горі Піп Іван, створення прикордонного переходу на верховинській ділянці українсько-румунського кордону та реалізація пов’язаних з ним інфраструктурних проектів тощо.

Гнат Шумлянський

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності