«Протягом двох років кожен буде мати мікрочіп під шкірою». Це слова не божевільного, а Matteo Renzi, які були виголошені 12 червня 2015 року після схвалення законопроекту про американській базі і імплантування мікрочіпів під шкіру всім італійцям.
Спочатку США, а потім Швеція. Італія є третьою країною, що приєдналася до програми вживляння мікрочіпів під шкіру. Відповідно до Renzi вже в 2016 році мікрочіпи будуть імплантовані всім новонародженим, держслужбовцям. Потім протягом 2017 року буде прочипировано і решта населення країни. З 2018 року проти тих, хто відмовиться від імплантації чіпів будуть застосовуватися тяжкі санкції: починаючи від штрафу у розмірі 3000 євро до 6 місяців в’язниці.
Мікрочіп буде ґрунтуватися на RFID, також як це використовується зараз у сільськогосподарських тварин. Дані про кожному будуть знаходитись в базі даних, пов’язаної з мікрочіпом, який буде збирати інформацію про кожну дію і переміщенні людини щодня.
Заявляється, що імплантований мікрочіп також буде корисний в області охорони здоров’я, де він буде представляти собою «карту здоров’я», яка буде використовуватися у випадку непередбачених подій. Особливо корисно це нововведення для самотніх людей, які зможуть за допомогою спеціальної команди негайно викликати швидку допомогу в разі раптового захворювання.
Тож постає логічне запитання, чи саме до такої Європи ми так прагнемо сьогодні попасти, Європи, де людей для полегшення стеження за ними маркують як тварин?