В найближчі дні в регіоні в західному регіоні очікуються грози, шквалисте посилення вітру 25-30 м/с, місцями сильний град, повідомляють метеорологи.
Зокрема на ріках басейну Дністра та Прута очікується підвищення рівнів води на 0.5-1.2 м над рівнями 19 червня. При сильних зливах можливе формування місцевого силового стоку.
А ось перелік наслідків тільки на Прикарпатті за одну добу, 20 червня:
Повідомлення про зламані дерева, порвані електрокабелі та понищенні будівлі надходили зі всієї області.
Але що найгірше – загинула людина. Це трапилося близько 15:00 у селі Бабче, що на Богородчанщині. 55-річна жінка, злякавшись сильного вітру та дощу, сховалась під деревом. На жаль, дерево піддалося натиску стихії та не встояло, впавши прямісінько на жінку. Смерть настала майже миттєво.
Ще четверо людей у різних районах області отримали травми.
На Коломийщині буря повалила будинок на автомобіль
У Надвірній на автомобіль Mitsubishi Pajero упало дерево. Наразі невідомо, чи був хтось усередині.
А в Івано-Франківську, крім великої кількості поламаних гілок та дерев, що впали, вітер здійснив «демонтаж» літника на вулиці Хоткевича – величезний намет зірвало та віднесло на стіну сусіднього будинку.
Також рятувальники повідомили ще про руйнування по вулиці Джерельній в обласному центрі, де поривами вітру зірвано 35 листів шиферу з приватного житлового будинку, а по вулиці Коновальця в обласному центрі з даху приватного житлового будинку зірвано 18 листів шиферу, а також зірвано літню торгову палатку. По вулиці Січинського в Івано-Франківську зірвано дах з будівлі літньої кухні.
В Калуші по вулиці Довженка вітер зірвав покрівлю даху приватного житлового будинку.
В Селі Черніїв Тисменицького району, вітром зірвано дах з магазину-складу будівельних матеріалів.
В селі Радча Тисменицького району вітер перевернув чотири вулики з бджолами, рої бджіл вилетіли та літають у межах населеного пункту. На місці працює мобільна оперативна група Тисменицького райвідділу Управління ДСНС в області.
Внаслідок падіння дерева на газову трубу без газопостачання залишається один 90 квартирний житловий будинок в місті Калуш по вулиці Долинській та один приватний житловий будинок в селі Боднарів Калуського району.
Без електропостачання – дві насосні станції, які забезпечують водопостачання жителів міста Калуш, на даний час водопостачання буцімто відновлено.
Загалом підрозділами Управління ДСНС в тільки в цій області за добу здійснено 24 виїзди для ліквідації наслідків ускладнення погодних умов, серед них: 13 виїздів по прибиранню повалених дерев з проїжджих частин доріг, ще 3 дерев повалених на легкові автомобілі, 1 дерева з газової труби, 1 дерева з будівлі церкви, 3 дерев з покрівель житлових та адміністративних будівель.
До ліквідації наслідків негоди залучено 20 одиниць техніки та 67 чоловік Управління ДСНС в Івано-Франківській області.
Підготував Іван Луйко
