У суботу, 18 червня, після тривалої хвороби на 64 році життя помер колишній очільник Івано-Франківської області Михайло Вишиванюк. Це сталося по обіді в австрійському госпіталі.
Зазначимо, що попрощатися з Михайлом Васильовичем, який, без перебільшень, став легендою ще за свого життя, мешканці Івано-Франківська та гості міста мали змогу у вівторок у приміщенні Облмуздрамтеатру, а в середу у своєму катедральному соборі таку таку ж можливість отримали й коломияни. Поховали Михайла Вишиванюка у його рідному селі Іванівці Коломийського р-ну.
Нагадаємо, що Михайло Вишиванюк майже 12 років обіймав пост голови Івано-Франківської ОДА (з 26.02.1997 по січень 2005 та з квітня 2010 по 07.11.2013 року), тим самим поставивши рекорд серед губернаторів України по часу перебування на цій посаді. Додамо, що при цьому Михайла Васильовича називають найкращим губернаторм часів Незалежності. Адже він, дійсно, був вправним управлінцем та господарником, який за період свого губернаторства двічі зумів підняти економіку області та її сільське господарство на найвищі рівні показників у державі.
Після служби у війську і по закінченню у 1973 році Дніпропетровського сільськогосподарського інституту молодий спеціаліст – «інженер-механік» Михайло Вишиванюк уже з 1974 року працював на керівних посадах. І до переходу на державну службу 26 років працював на виробництві. Його практичний досвід як керівника формувався в галузі сільського господарства.
1981 року очолив колгосп ім. С. Мельничука. Згодом він домігся його реорганізації, завдяки якій колгосп став одним з найкращих в республіці, а також став одним із перших акціонерних товариств.
1992-1997 рр. Михайло Васильович очолював раду сільгоспвиробників області, з березня 1995 до травня 1997 року був радником Президента України з аграрних питань, водночас до лютого 1999 року – член в Комісії з питань аграрної та земельної реформи при Президентові України.
Зважаючи на те, що свою трудову чиновницьку кар’єру Михайло Васильович почав ще за часів СРСР, ставши одним із найкращих сільських голів республіки, а його губернаторство припало на періоди президентств Л. Кучми та В. Януковича, які помітили і оцінили його таланти, він здобув через це чимало опонентів, яким завжди мав що відповісти. Тому, попри все, управлінський і дипломатичний геній цього очільника Прикарпаття визнають усі: друзі і опоненти, що засвідчує сама кількість тих, хто у ці дні прийшов попрощатися з легендарним губернатором.
На пам’ять же про цього мужа залишаться «Музей писанки» у Коломиї, храми та інші численні добрі речі, а також згадка про Прикарпаття у період його розквіту.
Фото: Олександра ОЛІЙНИК-ЩЕРБАКОВА/ “Дзеркало Коломиї”