У Харкові учасники низки партій і громадських організацій у неділю, 2 червня, повалили погруддя маршала СРСР Георгія Жукова, що стояло неподалік Палацу спорту. Про це пишуть в соцмережах і публікують відео з фото.
Учасники рухів “Національний корпус”, Фрайкор, “Правий сектор”, “Антикорупційний блок учасників АТО” та інших влаштували “коридор ганьби” для людей, що йдуть у Палац спорту на з’їзд партії “Довіряй справам” (т. з. “партії мерів” за участю міських голів Харкова та Одеси Геннадія Кернеса і Геннадія Труханова). Активісти кричали учасникам з’їзду “Ганьба”, “Кернес, відпусти кріпаків”, “сепари” тощо. Деякі з активістів бризкали фарбою з балончиків на делегатів з’їзду та розлили червону фарбу, що, як пояснили учасники акції, символічно показує, що на тих, хто проходить на з’їзд, – кров.
Через деякий час частина людей попрямувала до погруддя Жукову, що стояло за кілька сотень метрів від Палацу спорту. За ними пішли правоохоронці, що забезпечують правопорядок у районі Палацу спорту. Вони спробували перешкодити знесенню пам’ятника, але їм це не вдалося. На постамент, де раніше стояло погруддя, активісти встановили державний прапор України.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Садовий не хоче чути вимоги українців – прибрати зі Львова прах диверсанта М. Кузнєцова
На думку громадської організації “Євромайдан”, з’їзд партії є спробою реваншу колишніх членів Партії регіонів, і місце для його проведення обрано не випадково, адже 22 лютого 2014 року саме у Палаці спорту в Харкові проходив “антимайданівський” з’їзд депутатів усіх рівнів південно-східних областей та Криму.
Нагадаємо, що напередодні форсування Дніпра Червоною армією, коли на засіданні штабу армії вирішувалося питання, у що одягнути і чим озброїти 300 тисяч мобілізованих примусово зібраних новобранців зі щойно “звільнених” українських територій, як їх хоч трохи підготувати, навчити заряджати гвинтівку, майбутній «маршал Перемоги» Георгій Жуков заявив: «Как во что? В чем пришли, в том и воевать будут! Автоматическим оружием этих людей не вооружать! У них же за спиной заградотряды! Дай им 300 тысяч автоматов — и от заградотрядов ничего не останется. Они всех перекосят и чкурнут к немцам. Трехлинейку им образца 1891 года!». Тоді заступник командувача Першим Українським фронтом по тилу генерал Кулешов повідомив, що на складах є в наявності тільки 100 тисяч трьохлінійок (це на 300 тисяч новобранців, – ред.), а генерал Костянтин Рокоссовський запропонував відправити в Москву кур’єра, щоб описати в Ставці Верховного головнокомандувача ситуацію і попросити допомогти з озброєнням і формою. І тут Жуков не витримав і заявив: «Зачем мы, друзья, здесь головы морочим. Нах… обмундировывать и вооружать этих хохлов? Все они предатели! Чем больше в Днепре потопим, тем меньше придется в Сибирь после войны ссылать». У відповідь Рокоссовський сказав, що «це – геноцид», і дав вказівку повідомити про подібні плани в Генштаб. Однак Ватутін перехопив цю ініціативу, заявивши, що «не хоче псувати відносини з Жуковим через цю молоді».