У закритій капсулі близько 80-ти років пролежали рукописні і пропагандистські матеріали, датовані 1939-1943 роками. Серед них – брошури упівців, журнал «Юність», стара фотографія Степана Бандери та рукописні матеріали. Зокрема, аркуш з умовними позначеннями повстанців. Наприклад, свастика – «небезпека», сонце – «на поміч», хрест у формі літери «х» – «не йди тудою», горизонтальна лінія перекреслена двома вертикальними – “іди обережно”.
Михайло Салюк розповідає, гільзу побачили, коли на будові рили землю екскаватором. Спершу налякався, що це небезпечний артснаряд. Втім, при детальному огляді зрозумів, – вона безпечна, відкрив її. Чоловік припускає, що ці документи міг заховати його прадід. Колись він був війтом села, а також націоналістом. Ймовірно за це його радянська влада вислала на Сибір.
На місце виявлення знахідки приїхав директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський. Він припускає, що заховали гільзу вже у повоєнні роки. Серед документів є й унікальні матеріали. Наразі усі папери потребують негайної реставрації і детального вивчення. Після цього можна буде сказати більше.
Ближчим часом знайдені матеріали передадуть експертам Тернопільського архіву, а історичну гільзу до музею.