Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у своєму фейсбуці, зауваживши, що використання софту замість людського розсуду буде «більш ефективним».
«Треба допомога залу.
Хочемо автоматизувати оцінку ризиків обвинувачених/ув’язнених/засуджених і у подальшому запропонувати враховувати її під час прийняття процесуальних рішень (обрання запобіжного заходу, санкції, умовно-дострокового звільнення тощо). Програма по ідеї працюватиме з використанням штучного інтелекту. Великі дані зберемо через дані реєстру засуджених/ув’язнених, який зараз наповнюємо.
Потрібна професійна порада: чи є сенс придбавати існуючий софт за кордоном (наприклад compas у Штатах) чи варто замовляти розробку софту «з нуля»? чи є вітчизняні компанії, які можуть розробити аналог не за усі гроші всесвіту?
Наскільки розумію, перевагою іноземного софту була б можливість використання уже існуючих наборів даних з іноземних юрисдикцій (поки не сформуємо свої).
Чи взагалі не варто зв‘язуватись з штучним інтелектом і обмежитись простим калькулятором балів?
p.s. аналіз та критику роботи штучного інтелекту у Штатах читав. Якщо коротко, то навіть у них це загалом поліпшило якість аналізу, а якщо врахувати принципово інший рівень корумпованості чиновників в Україні, у нас використання софту замість людського розсуду ІМХО буде ще більш ефективним», — написав він.
Слід зазначити, що система оцінки ризиків вже працює у пробації в Україні.
“Якщо взяти, наприклад, інструмент оцінки ризиків вчинення повторного правопорушення, то в Європі є практика, коли деякі країни його не розробляють, а купують у авторів цього інструменту патент на постійне використання. Ми пішли іншим шляхом: взяли європейський досвід і створили власний інструмент оцінки ризиків. У цьому випадку ми використовували досвід Великої Британії, вивчали їх зразки, і їх експерти допомагали нам у рамках проекту Європейського Союзу, який стосувався правової системи в Україні взагалі“, – розповідав в 2018 році керівник «Центру пробації» Міністерства юстиції України Олег Янчук.