Працівник СБУ постане перед судом за надання неправомірної вигоди та незаконне носіння й зберігання боєприпасів.
За даними досудового розслідування, підполковник Управління СБУ, обіймаючи посаду оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю у Волинській області, організував схему незаконного продажу валюти на території ООС.
Так, навесні 2020 року, вступивши у змову із місцевим мешканцем неодноразово переправляв поза межами КПВВ пакунки з валютою за лінію розмежування з тимчасово окупованою територією Донецької області та у зворотному напрямку. Гроші перекидали невизначені особи у водонепроникних пакунках через річку рибальськими вудками, а також мотузками на дерев’яній палиці.
Таким чином працівник СБУ одержував прибуток від незаконного обігу валюти за рахунок різниці курсу.
Під час обшуків було вилучено пакунок з грошовими коштами готівкою на суму 6 мільйонів 400 тисяч російських рублів, що за курсом НБУ становить близько 2 мільйонів 300 тисяч гривень, які вони намагались передати через лінію розмежування на тимчасово окуповану територію.
Для відвернення можливої відповідальності й прикриття незаконної діяльності підполковник зі своїм спільником «заручилися підтримкою» військовослужбовця одного з підрозділів ООС. За систематичне одержання неправомірної вигоди військовослужбовець мав забезпечувати їм безперешкодне проникнення до охоронюваної ділянки лінії розмежування уздовж річки Кальміус та не перешкоджати переміщенню пакунків з грошима.
3 квітня 2020 року після надання чергової частини неправомірної вигоди в сумі 28 000 гривень підполковник СБУ та його спільник були затримані у порядку статті 208 КПК України. Під час обшуків було вилучено пакунок з грошовими коштами готівкою на суму 6 мільйонів 400 тисяч російських рублів, що за курсом НБУ становить близько 2 мільйонів 300 тисяч гривень, які вони намагались передати через лінію розмежування на тимчасово окуповану територію.
Також при проведенні обшуків у підполковника СБУ виявлено значну кількість бойових припасів (патронів для автоматів, кулеметів, пістолетів), які він зберігав без передбаченого законом дозволу.
У разі доведення вини підполковнику та його спільнику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої (ч. 3 ст. 369 КК України).
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснювала Військова прокуратура об’єднаних сил. Оперативний супровід – Управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України.