Редакція львівського сайту «Дивись.Інфо» перевірила слова кандидата на посаду голови Львівської ОТГ та нардепа від партії «Європейська солідарність» Олега Синютки про скорочення обсягів ремонтів доріг у Львові після того, як в кінці 2014 року він пішов з посади заступника міського голови. Виявилося, що це твердження не лише не відповідає дійсності, а навпаки – темпи ремонтів навіть зросли.
Раніше Олег Синютка заявив, що за час його роботи першим заступником мера Львова у 2007-2014 роках у місті відремонтували більше мільйона квадратних метрів доріг.
«З 2007-2014 роках, працюючи на посаді першого заступника міського голови Львова, я координував проекти ремонту і будівництва доріг в місті. За ці роки ми відремонтували більше мільйона квадратних метрів доріг. І це були не поверхневі роботи, а комплексні ремонти з заміною комунікаційних мереж. Прикро чути, що масштаби ремонтів доріг в місті скоротилися», – написав Олег Синютка 9 вересня у Facebook.
У межах фактчекінгового проекту «Протидія фейкам і маніпуляціям на місцевих виборах» журналісти «Дивись.Інфо» зібрали інформацію про об’єм виконаних ремонтів доріг у Львові у 2015-2018 роках. За їхніми висновками, він, як мінімум, не менший за площу ремонтів, зроблених за час роботи Олега Синютки в міській раді.
Так, у 2015 році капітально відремонтували 180 тис. м2 доріг і тротуарів, ще 121 тис. м2 – реконструювали. Йдеться, зокрема, про вулиці Лисенка, Промислову, Пасічну, Сихівську, проспекти Свободи і Червоної Калини.
У 2016 році у Львові збудували та реконструювали майже 138 тис. м2 доріг і тротуарів, ще майже 320 тис. м2 – відремонтували. Серед найбільших об’єктів – вулиці Київська, Русових, Котляревського, Садова, Богданівська, Творча.
Ще понад 300 тис. м2 доріг відремонтували у 2017 році: розпочали капітальний ремонт частини Личаківської, відремонтували Чернівецьку з кільцем розвороту трамвая, вулиці Митрополита Андрея, Пулюя – Трускавецька тощо.
У 2018 році райадміністрації та ЛКП «Львівавтодор» відремонтували більше 400 тис. м2 доріг і тротуарів, зокрема, завершили ремонт Личаківської і почали на Замарстинівській, провели капітальний ремонт вулиць Пластова, Просвіти, Котлярська тощо.
Звіту про обсяг виконаних ремонтів у 2019 році в міській раді поки що не опублікували, проте «Дивись.Інфо» зазначає, що навіть за чотири роки (2015-2018) він вже перевищив мільйон квадратних метрів, якими пишається Олег Синютка за попередні сім років (2007-2014). Крім того, до кінця 2020 року у Львові ще мають відремонтувати понад 50 вулиць, поміж яких Шевченка, Хмельницького, Орлика, Курмановича, Пекарська.
«Не згадав Олег Синютка і про те, що напередодні проведення Євро-2012 уряд виділяв Львову кошти з державного бюджету як фінансову допомогу на безповоротній основі на ремонт доріг. Без цих коштів кількість відремонтованих доріг могла бути зовсім іншою. (…) Зрештою, як і тоді, коли Олег Синютка був першим заступником міського голови, так і сьогодні мером Львова є Андрій Садовий», – підсумовує «Дивись.Інфо»..
Зазначимо, що Олега Синютку та команду «Європейської солідарності» вже не вперше звинувачують у передвиборчих маніпуляціях. Так, минулого тижня Олег Синютка виступив проти будівництва сміттєпереробного заводу у Львові і зазначив, що його треба будувати на території області. Водночас він «забув» про власні численні обіцянки на посаді голови ЛОДА збудувати три сміттєпереробні заводи в області, що так і не втілили в життя.
Тим часом у кінці літа в партійній газеті «Європейської солідарності» вийшов матеріал про заборону державної символіки у львівських школах. Цей матеріал опублікований без авторства, але з посиланням на журналістів програми «СтопРеванш», яка виходить в ефірі «5 каналу», що належить лідеру «Європейської солідарності» Петру Порошенку. Проте насправді ніякої подібної заборони ніколи не було.
Олег Синютка є одним із півтора десятка кандидатів на посаду голови Львівської ОТГ. Згідно з останніми рейтингами соціологів, він має підтримку 20% виборців, тоді як чинний міський голова Андрій Садовий – 41%, а кандидат від ВО «Свобода» Руслан Кошулинський – 16%.
Офіційно про свою участь у виборах Олег Синютка оголосив 6 вересня, проте активну рекламну кампанію розпочав ще за два місяці до офіційного старту місцевих виборів. Орієнтовна її вартість лише у сегменті зовнішньої реклами становить 2,2-2,5 млн грн в місяць.