Днями сайт Цензор.НЕТ оприлюднив фотокопії документів, які на думку журналістів, свідчать щодо наявності у Пальчевського російського громадянства.
У виданні зазначили, що цю інформацію можна перевірити на сайті Федеральної податкової служби РФ. “Отримана відповідь підтверджує існування паспорта Пальчевського в базі даних”, – зазначають журналісти.
Після оприлюднення відповідної інформації, народний депутат із групи “Довіра” Андрій Кіт звернувся до Служби безпеки України із заявою щодо проведення розслідування у зв’язку з інформацією про наявність громадянства Російської Федерації у Андрія Пальчевського.
“Інформація, що підтверджує російське громадянство Пальчевського, є у вільному доступі на офіційному сайті російської податкової. Звернувся із заявою до Служби безпеки України”, – зазначив депутат.
Кіт додав фотокопію свого депутатського звернення до СБУ. У зверненні народний депутат звертає увагу на те, що така діяльність Пальчевського як громадянина РФ на території України, має ознаки підготовки та/або вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 110 (“посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”), 111 (“державна зрада”), 114 (“шпигунство”) та 330 (“передача та збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка знаходиться у володінні держави”) Кримінального кодексу України.
Зважаючи на це, депутат просить СБУ внести відомості про вчинення Пальчевським відповідних правопорушень до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Сам Андрій Пальчевський заперечує, що у нього є російський паспорт. Про це він повідомив у Facebook. “Ось мій український паспорт, синій, а ніяких інших у мене і немає. Тут написано, що я народився в 1961 році, тут, в Києві. А не те, що стверджують”, — заявив на відео Пальчевський.
За його словами, проти нього проводять сплановану дискримінаційну кампанію і подібні звинувачення — один з її елементів.
Варто зауважити, що у період із лютого 2019 року по березень 2020-го Андрій Пальчевський неодноразово брав участь у програмах на телеканалі “Россия 1”. Примітно, що під час одного з ефірів за участі Ольги Скабєєвої він заявив, “що більше ви будете нас лаяти, то далі ми будемо від нашого щасливого дня возз’єднання”.
Нагадаю, що вищу освіту Пальчевський отримав у Москві – у Військовому інституті Міністерства оборони СРСР (закритий в 1994 році). Після цього служив у Збройних силах СРСР, пізніше шість років працював в Лаосі, офіційно — перекладачем. У 1995 році Пальчевський балотувався в Державну думу Росії в складі Партії любителів пива. Засновник і президент клініки та фонду Eurolab. Працював ведучим на телеканалах “Інтер”, “Перший національний” і “Прямий”.