Міський голова Віктор Анушкевичус доручив податковій інспекції підготувати інформацію, чому підприємство «Скорзонера», яке отримало в концесію Івано-Франківський міжнародний аеропорт, не платить податки за землю.
Про це у вівторок, 21 жовтня, йшлося на оперативній нараді у міського голови. За словами начальника управління земельних відносин МВК Кирила Обладана, «Скорзонера», як орендар, звільнена від плати за землю аеропорту, оскільки так постановила своїм рішенням обласна рада, яка є власником цього об’єкту. Тим не менш, каже Обладан, ділянкою користуються суборендатори.
Натомість представник міської податкової інспекції повідомила, що по цій темі вже є судові рішення і донарахування, про які вона проінформує Анушкевичуса згодом.
«Там понад 400 гектарів? Що там за механізм такий задіюється, мудра «Скорзонера»? … Дайте мені довідку. Аби не казали, що один з найбільших платників податків, а 420 чи 470 гектарів – ні копійки в міський бюджет. Це ж тоже неприпустимі речі», – сказав мер.
Як відомо, фірма «Скорзонера», яка є власником «Буковелю», та якою до недавна, а саме до отримання ним у травні ц. р. мандата народного депутата України, керував Олександр Шевченко, одержала Івано-Франківський аеропорт у 30-річну концесію за 73 тис. грн. на місяць. Загалом умовами договору концесії передбачено інвестування концесіонером у реконструкцію аеропорту 50 млн. гривень. Рік тому в обласній раді окремі депутати заявили, що «Скорзонера» не виконує взятих на себе зобов’язань.
Зауважимо, що Івано-Франківський аеропорт з його злітними смугами, площею, відносно модерновою будівлею, готелем, під’їздом і т. д. міг би давно перетворитися на міжнародний, приймати і відправляти вантажні боїнги, літаки з Америки, Європи, Близького чи Далекого Сходу… І чи малий відсоток від цього міг би йти у місцевий бюджет, а відтіля на ремонт Набережної в Івано-Франківську, скажімо, старої дороги до «Буковелю», на відкриття пам’ятників чорнобильцям чи «Небесній сотні», на соціальні, комунальні, господарські потреби міста та області…
Подібна історія трапилася і з найбільшим стадіоном в Івано-Франківську «Рух». Як наслідок «завдяки» все тій же «Скорзанері» місто і далі не має впорядкованого головного стадіону і, зі слів наших спортсменів, не має і гідного футболу…
За матеріалами: Галка.іф.юа