Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив на пресконференції щодо року роботи уряду наприкінці минулого тижня.
«У “Буковелі” працює багато юридичних осіб, це не одна юридична особа, якій можна сказати “закрийте” та обмежити роботу», — зазначив Шмигаль, не пояснивши, як це вдається зробити у великих містах, де тисячі підприємців та юридичних осіб.
За його словами, ще до того, як Івано-Франківщина потрапила до «червоної» зони, підприємці курорту запропонували закрити частину ресторанів, кафе та готелів. Зазначимо, що закрити заклади громадського харчування в «Буковелі» вирішили 23 лютого.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:
- Прикарпаття в карантинному оцепленні, а що там “Буковель”?.. (фото)
- Махінації з лікарняними ліжками на Івано-Франківщині виявили СБУ та НП
Шмигаль запевняє, що наразі більшість підприємців на курорті не працюють, а ті, хто продовжують роботу, дотримуються обмежень.
Гірськолижний курорт не припиняв роботу під час другого локдауну в Україні, що тривав з 8 січня до 24 січня. Він працював із певними обмеженнями: зокрема, під час карантину не проводили концерти та інші розважальні заходи, а їжу в кафе, барах і ресторанах подавали лише з собою. Попри це, під час локдауну продовжували працювати готелі та гірськолижні витяги.
У перший день введення другого локдауну в Україні на відпочинку в «Буковелі» помітили президента Володимира Зеленського. У соцмережах з’явилися численні фото відпочивальників із президентом, а також ㅡ великих скупчень людей на курорті в той час, коли МОЗ закликало українців максимально обмежити контакти з іншими людьми.
Формально Зеленський нічого не порушував, оскільки карантинні обмеження не зачіпають гірськолижні курорти. Однак представники Міністерства охорони здоров’я та Нацполіція після цього заявили, що почнуть перевірку закладів громадського харчування на гірськолижних курортах під час дії карантину. Наразі про результати обіцяних перевірок чи про їхнє проведення інформації немає.