Замість державних працюватимуть приватні виконавці, діяльність яких ліцензуватиме держава. Саме з цього Мінюст має намір почати свої реформи.
В Україні до літа наступного року має з’явитися інститут приватних виконавців. Міністерство юстиції нині розробляє відповідний законопроект, який у квітні буде винесено на розгляд парламенту. Про це у четвер, 18 грудня, на зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації заявив міністр юстиції України Павло Петренко. «Зараз державна виконавча служба має 8 мільйонів проваджень. З них виконується 20–25%, а цього року, мабуть, й ще менше. Треба визнати, що державна виконавча служба, в такому вигляді, якою вона була і зараз є, це контора з вимагання грошей», – сказав Павло Петренко.
За його словами, державні виконавці не мають мотивації виконувати свої функціональні обов’язки через низьку зарплатню в півтори тисячі гривень та відсутність у законі норми про відсоток винагороди від виконання провадження, тому у цій сфері надзвичайно висока корупція. Аби змінити систему, Мінюст хоче запровадити інститут приватних виконавців на кшталт нотаріальної служби. Аби стати приватним виконавцем потрібно буде отримати державну ліцензію та застрахувати свою відповідальність перед клієнтами. «Цей шлях пройшли Грузія та Польща. У Польщі рівень виконання проваджень зараз більше 70%», – констатує міністр. Він повідомив, що у планах його відомства – скоротити державну виконавчу службу вшестеро, аби ті, хто залишився на цій службі виконували суто провадження в інтересах держави. «Лише конкуренція і адекватне надання послуг може змінити ситуацію у цій сфері», – зауважив Павло Петренко.
Джерело: DW