Група «Приват» олігарха Ігоря Коломойського причетна до рейдерського захоплення Херсонського нафтопереробного комплексу.
Про це на прес-конференції в Києві заявили адвокат Денис Серебреніков і Станіслав Дмитрик, заступник директора ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз» (основний актив – Херсонський нафтоперевалочний комплекс).
Херсонський нафтопереробний комплекс включає в себе нафтопорт (резервуари, насосні станції, два морських причали для прийому суден) і нафтобазу з підведеними залізничними коліями.
Станіслав Дмитрик описав схему захоплення. Спочатку було відкрито кримінальну справу проти Херсонського нафтопереробного комплексу по бездоказових звинуваченнях у контрабанді нафтопродуктів. Це сталося ще в березні 2014 рішенням слідчого судді Печерського районного суду Києва.
У квітні рішенням того ж суду на комплекс накладено арешт. Надалі розгляд справи передано до Приморського районного суду Одеси. Одеса – один з двох регіонів, безпосередньо підпорядкованих Ігорю Коломойському (через губернатора Ігоря Палицю), підкреслює Станіслав Дмитрик.
30 вересня цей суд, «люструваний під Коломойського», в особі слідчого судді Юрія Кушніренка передав 9621 тонн бензину на зберігання та подальшу реалізацію ДП «Підприємству по забезпеченню нафтопродуктами», а також дав дозвіл на передачі цьому підприємству самого Херсонського нафтопереробного комплексу в оперативне управління.
Рейдерське захоплення комплексу розпочалося 2 жовтня і тривало з допомогою правоохоронних органів. Дії з захоплення виправдовувалися рішенням Приморського районного суду Одеси, яке ще не було роз’яснено. Під дулами автоматів була проведена інвентаризація майна, на співробітників Херсонського нафтопереробного комплексу здійснювався тиск із залякуванням і погрозами з боку керівництва ДП «Підприємства по забезпеченню нафтопродуктами», і, зокрема, в. о. його керівника Андрія Голубея.
На сьогоднішній день під арештом перебуває понад 21 тис. тонн нафтопродуктів, а незаконно вивезено з території Херсонського нафтопереробного комплексу більше 7 тис. тонн палива. підприємство простоює, а нафтотрейдери, чиї нафтопродукти вивезені, зазнають збитків.
На думку Дениса Серебренікова та Станіслава Дмитрика, захоплення і простій підприємства вигідний, насамперед, групі «Приват», яка таким чином позбавляється конкурента своєї нафтопереробної компанії ЗАТ «Синтез Ойл», що працює в Одесі.
Таким чином, на півдні України створюється монополія на нафтопереробку
Джерело: ІнфоЦентр