За інформацією Генерального штабу ЗСУ, протягом минулої доби на Херсонщині ворог вів масовані обстріли з РСЗВ населений пункт Антонівка та міста Херсон.
Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника а також удар по позиції зенітно-ракетного комплексу. Протягом минулої доби наші захисники збили 2 ворожі літаки Су-25; гелікоптер Ка-52; безпілотний літальний апарат “Орлан-10” та 2 керовані авіаційні ракети Х-59.
У зв’язку з успішним просуванням ЗСУ на півдні нашої країни, армія рф протягом останнього місяця активно створювала нові оборонні укріплення на півночі окупованого Криму: ворог веде інженерно-фортифікаційні роботи на відстані 10 км від адмінмежі з Херсонською областю. Нова лінія оборони збудована росіянами на південь від міста Армянськ, відразу за селом Суворове.
Росіяни розуміють, що подальше утримання лівобережжя Херсонщини є досить проблематичним для них. Останній пакет військово-технічної допомоги з боку США передбачає надання Україні наступальних видів зброї, що викликає значне занепокоєння у ворога. Йдеться про ракети GLSDB з дальністю ураження до 150 км та протирадіолокаційні ракети для придушення систем ППО РФ. Така зброя дозволить Україні отримати панівне становище не тільки в момент нанесення ударів по місцям скупчення окупантів, але й фактичної нейтралізації російської системи протиповітряної та протиракетної оборони.
Росіяни розуміють, що їх будуть розстрілювати як в тирі, і подальше їх перебування на лівому березі Херсонщини, який географічно значно нижче правого берега Дніпра, який наразі контролюється ЗСУ – для них стане справжньою грою в російську рулетку: прилетить чи не прилетить. Як показує практика, прилітає досить серйозно.
На противагу Заходу щодо так званих «червоних ліній» та можливий ядерний сценарій з боку рф, Україна чітко та наполегливо відстоює власне бачення подальшого ходу військової кампанії та деокупації всіх українських областей в межах кордону 1991 року.
Окупаційна влада розуміє, що після деокупації Запорізької області, українські військові виходять на Крим, адже після звільнення Запоріжжя, російське угрупування на лівому березі Дніпра опиняється в пастці, з якої не буде можливості перебратися навіть на півострів, що є абсолютною катастрофою для ворога.
Показовими є не тільки вириті окупантами траншеї за Армянськом, а й фортифікаційні роботи, які наразі проводяться в Джанкої, що говорить про серйозні побоювання серед росіян щодо подальшого контрнаступу ЗСУ.
Варто говорити про декілька ліній оборони: перша знаходиться в районі самого Армянська, вона перебуває з боку перешийка й глибоко винесена в бік, а друга – за ним. Наразі фортифікаційні роботи проводяться також в районі Джанкоя, що є показником, адже це основна військова база РФ, яка є однією з основних ключових елементів військової інфраструктури окупантів на півострові. Тому варто звернути увагу не тільки на Армянськ, але й на тимчасово окупований Джанкой.
Наразі на території окупованого Криму немає ніяких ознак розміщення ядерної зброї, а тому усі заяви росіян щодо використання ядерних боєголовок – це елемент дезінформації та військово-політичного тиску.
Так окупаційна влада намагається залишити статус тимчасового окупованого Криму й зробити його виключно російським. Схоже відбувається у Запоріжжі, де окупанти будують так звані захисні споруди над АЕС: практичної користі від них ніякої.
Відповідно, черговий російський корупційний проєкт, який до того ж використовують як інформаційну зброю, де намагаються показати у невигідному світлі українську сторону та використати це як елемент військово-політичного тиску.