Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус прокоментував заяву торгового представника України Тараса Качки про паузу в суперечці між країнами в рамках Світової організації торгівлі.
Про це пише польське агентство PAP.
Поки у Польщі немає підтверджень від СОТ про те, що розгляд справи дійсно призупинений, зазначив він.
Вчора, 5 жовтня, заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка у Брюсселі розповів, що Україна «поставила на паузу» свої скарги на Польщу, Угорщину і Словаччину у Світовій організації торгівлі. Там наша держава намагається знайти компромісне рішення.
Напередодні Польща виступила із закликом, щоб Україна відкликала свій позов, який вона подала до Світової організації торгівлі щодо обмежень на імпорт агропродукції до сусідніх європейських країн.
Також нагадаємо, що Польща підготувала транзитні коридори, якими Україна зможе експортувати своє зерно країнам, які його потребують. Проте Варшава хоче залишити у силі свою заборону на експорт.
Нагадаємо, що в зв’язку із загостренням україно-польських стосунків через недалекоглядність з Печерських пагорбів, Польща припиняє постачання зброї в Україну поза межами досі підписаних угод і постачає підтримку мігрантів з України на своїй території, незважаючи, що завдяки українцям заробила до свого бюджету в рази більше, а ніж витратила на цих біженців…
Отож, Польща буде поступово скасовувати надання фінансової допомоги біженцям з України у 2024 році, оскільки ухвалене раніше рішення є тимчасовим, заявив представник польського уряду Пьотр Мюллер в інтерв’ю агентству PAP.
“… Ці рішення (про надання фінансової допомоги), які були ухвалені після початку війни, є тимчасовими, і це все, що я можу сказати”, – відповів Мюллер на запитання про продовження допомоги українським біженцям.
Водночас польський політик зазначив, що етап, коли “українці масово втекли зі своєї країни від війни, вже позаду”, тому рішення про фінансову допомогу поступово скасовуватимуть, що випливає із закону від 12 березня 2022 року “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території України”.
Мюллер додав, що, ймовірно, термін скасування дії допомоги почнеться “в першому кварталі” наступного року.