На минулому тижні Президент України провів телефонну розмову з віце-президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом, повідомляє прес-служба голови держави.
В ході розмови Президент подякував за додаткову нелетальну американську допомогу Україні в галузі безпеки, зокрема дрони, системи зв’язку, радари для визначення мінометних та артилерійських позицій, прилади нічного бачення та інші засоби загальною вартістю 75 мільйонів доларів, а також 230 військових автомобілів.
Проте, дехто з військових критично сприймає таку «гуманітарну» допомогу США. На приклад, американські військові автомобілі «не першої свіжості» до того, як потрапити в Україну, пройшли ряд бойових операцій в Іраку, Афганістані та ін. державах. А це – вироблений ресурс, певна моральна застарілість з моменту їхнього випуску, в той час, коли, скажімо, розвиток сучасного стрілецького озброєння не стоїть на місці і щодня прогресує. В той же час, на сьогоднішній день в лісах під Рівним та й в інших областях України стоять сотні одиниць реально бойової техніки, частина якої теж пройшла радянський Афганістан. Чому б її не відновити та не відправити в АТО? Але ж цього чомусь не робиться тому, мовляв, що броня на техніці вже застаріла і не витримає навіть автоматної черги…
«То ж навіщо нам ще й американська «гуманітарка»? Замість того, щоб витрачати кошти на її утилізацію, Уряд США вирішив її подарувати в якості допомоги Україні?» – запитують військові. – «Чи, можливо, ми чогось не знаємо?»
Підготував Тарас Боднар