Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

ПРО ОПЛАТУ ЛІКАРНЯНИХ

Профспілка освітян у роз’ясненні на своєму сайті констатує: ст. 24 Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999 р. № 1105- XIV змінено в порівнянні з діючими до 2015 року розмірами допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам і залежно від страхового стажу визначено допомогу в таких розмірах:

• 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;
• 60% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від 3 до 5 років;
• 70% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 8 років;
• 100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 8 років.

Згідно із ч. 2 ст. 22 Закону № 1105- XIV (у новій редакції), допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам, починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією інвалідності в порядку й розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється коштами роботодавця в порядку, встановленому КМУ.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нині діє постанова КМУ «Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації» від 06.05.2001 р. № 439.

Пунктом 5 цього Порядку визначено розміри оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, які частково відрізняються від розмірів, визначених Законом № 1105- XIV, а саме:

• 60% середньої заробітної плати – особі, яка має страховий стаж до 5 років;
• 80% середньої заробітної плати – особі, яка має страховий стаж від 5 до 8 років;
• 100% середньої заробітної плати – особі, яка має страховий стаж понад 8 років.

Пунктом 8 розділу VII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 1105- XIV (у новій редакції) визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони й інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

За інформацією, наданою Мінсоцполітики, до внесення відповідних змін оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів підприємства, установи, організації має здійснюватись у порядку й розмірах, визначених постановою КМУ від 06.05.2001 р. № 439.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності