Сьогодні багато балаканини довкола незаконності виборів президента Росії в анексованому Криму. Політики наввипередки змагаються у красномовстві з цього приводу. Але найкраще про це висловилися британські дипломати у притаманній їм манері – коротко, але чітко.
Так Міністерство закордонних справ Великобританії навело п’ять причин незаконності так званого референдуму в Криму, проведеного чотири роки тому.
- “Референдум” порушував Конституцію України, і проголошений незаконним ОБСЄ та “Великою Сімкою”.
- Проросійська пропаганда домінувала, в той час, як українську пресу було закрито.
- Голосування було підготовлено за 20 днів, що не дало можливості для громадського обговорення.
- Російські військові захопили ключові частини півострова, і громадяни мали голосувати під пильним поглядом російських “зелених чоловічків”.
- На референдумі не були присутні спостерігачі, які заслуговують на довіру.
ЄС не визнав виборів президента Росії в Криму.
В спільній статті, міністри Данії, Швеції, Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Румунії та України наголосили, що чотири роки тому Росія провела остаточну незаконну окупацію Криму – суверенної території України, що Росія визнавала в рамках ряду міжнародних угод.
Те, що відбувається в Криму, стосується не тільки України, це стосується нас усіх. Тому ми не забудемо і не полишимо Крим, наголошується в заяві міністрів.
До позиції ЄС приєднались і інші країни.
МЗС Норвегії заявило: “Норвегія не визнає російські президентські вибори в Криму. Норвегія продовжує підтримувати політику ЄС з невизнання”.
Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд також виступила з відповідною заявою.
“Чотири роки тому було проведено вторгнення і незаконну окупацію Криму. Канада підтримує народ України і завжди захищатиме суверенітет та територіальну цілісність перед лицем російської агресії”, – наголосила Христя Фріланд.
Підготував Тарас Боднар