Британські нафтогазові компанії можуть покинути Україну через рішення українського уряду. Про це йдеться в листі британського посла Саймона Сміта на ім‘я прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана від 26 листопада 2014 року.
У листі Саймона Сміта йдеться про останні законодавчі ініціативи на газовому ринку, серед яких заборона приватним компаніям продавати газ промисловим підприємствам. «Ці заходи, на жаль, не сприяють зміцненню впевненості британського бізнесу в необхідності інвестицій сьогодні або планами про вихід на український ринок у майбутньому. Ми стурбовані потенційно негативними наслідками запровадження цих запланованих заходів, а також запланованими більш високими податками за користування надрами. Все це може загальмувати просування України до ефективної енергетичної безпеки», — зазначив посол.
Експерти зазначають, що постанова Кабміну про закупівлі промислових обсягів природного газу виключно у НАК «Нафтогаз України» фактично позбавляє приватний газодобувний бізнес ринку збуту на користь монополіста. Дане рішення викликало негативну реакцію міжнародного співтовариства — своє здивування вже висловили у Міжнародному валютному фонді, Енергоспівтоваристві ЄС, Світовому банку, Американської торгової палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації та ін.
На думку Роберта Бенша, керуючого директора Pelicourt (акціонера Cub Energy), якщо ситуація не зміниться, інвестори підуть і не захочуть вкладати в країну, де податки зростають, а компанію можуть відібрати. Про це Р. Бенш заявив на Конференції з питань інвестицій в Україну, організованої Британо-Українською торговою палатою.
У свою чергу, Джон Буш, який представляє енергетичний відділ посольства США в Україні, також підкреслив наявність програм в энергесекторе і допомогу з їх реалізацією в Україні з метою зупинити відхід інвесторів з країни.