ВІЙНА

Чому і хто заблокував київські вебкамери під час роботи ППО

Служба безпеки України (СБУ) встановила адреси і демонтувала вебкамери, що транслювали роботу сил протиповітряної оборони (ППО) та локації критичної інфраструктури Києва під час повітряної атаки росіян 2 січня. Йдеться про дві роботизовані онлайн-камери зовнішнього спостереження, які були зламані російськими спецслужбами, щоб шпигувати за Силами оборони у столиці.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Кіберфахівці втановили, що один із пристроїв знаходився на балконі багатоквартирного будинку і використовувався місцевим об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку для моніторингу прибудинкової території. Однак, після хакерського зламу росіяни отримали віддалений доступ до управління цією вебкамерою.

Спецслужби рФ змінювали кут огляду та під’єднали її до стрімінгової платформи в YouTube. Таким чином вони приховано фіксували всю візуальну інформацію у діапазоні роботи камери.

“Інший пристрій зовнішнього спостереження заблоковано в одному з житлових комплексів Києва. Мешканці використовували його для нагляду за прибудинковим паркінгом. Кіберфахівці СБУ встановили, що цією вебкамерою ворог віддалено керував для прихованої фіксації прилеглої території, у тому числі об’єктів критичної інфраструктури”, — йдеться у повідомленні.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У СБУ поінформували, що за допомогою цих камер росіяни збирали дані для підготовки і коригування ударів по Києву. За всіма викрити фактами тривають комплексні заходи для нейтралізації нових спроб вести розвідувально-підривну діяльність через онлайн-камери.

Також у відомстві зауважили, що загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ кіберфахівці заблокували роботу близько 10 тис. ІР-камер, які росіяни могли використати для коригування ракетних обстрілів по Україні.

Служба безпеки закликає власників вуличних вебкамер припинити онлайн-трансляції зі своїх пристроїв, а громадян — повідомляти про виявлені стріми з таких камер на офіційний чат-бот СБУ: t.me/stop_russian_war_bot.

Також правоохоронці нагадують про заборону на зйомку та оприлюднення відео- і фотоматеріалів щодо діяльності Сил оборони та наслідків обстрілів. Публікація таких фото- і відеоматеріалів у мережі “Інтернет” розцінюється як коригування вогню і є злочином, що карається відповідно до закону. Санкція ст. 114-2 Кримінального кодексу України передбачає до 12 років ув’язнення.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Що відомо про повітряну атаку рФ по Києву 2 січня

Уранці 2 січня під час оголошеної повітряної тривоги у Києві пролунала серія вибухів. Росія атакувала столицю кількома хвилями ракет. Падіння уламків зафіксовані майже в усіх районах міста. Через обстріли російської армії виникли 7 пожеж, зокрема, в житлових будинках та об’єктах інфраструктури. Постраждали понад 30 людей, серед них дитина. Пізніше стало відомо, що в Києві померла одна із постраждалих — 86-річна жінка.

Станом на 13:00 відомо, що через пожежу в багатоповерхівці в Солом’янському районі постраждали 49 людей, 43 із них — госпіталізували, дві людини загинули.

Міський голова Віталій Кличко заявив, що у повітряному просторі столиці та області сили протиповітряної оборони знищили 61 ракету, з них — близько 10 “Кинджалів”. А також до цього вночі збили 13 “шахедів”.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version