Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

ВІЙНА

До д#пи ті санкції проти рф і КНДР, – доведено начинням їхніх ракет…

Експерти провели аналіз фрагментів північнокорейських ракет, якими рф атакує Україну. у системах наведення виявили схеми американського та європейського виробництва.

Про це пише CNN.

Україна постраждала від сплеску російських балістичних ракетних атак, а третина з них – це північнокорейська зброя, яка може літати лише тому, що працює на західній схемі, отриманій попри санкції, заявили українські військові.

Цього року росія випустила по Україні близько 60 північнокорейських ракет KN-23, зазначили у Міноборони.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У серпні та вересні стався сплеск атак балістичними ракетами, тоді Україна вперше публічно розповіла про використання КН-23.

“Українські офіційні особи надали CNN доступ до фрагментів уламків зброї, які показують очевидний ступінь схем американського та європейського виробництва чи розроблених схем у їхніх системах наведення”, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до нещодавнього звіту Української незалежної антикорупційної комісії (НАКО), ключові компоненти, що знайшли у північнокорейських ракетах, виробляють 9 західних виробників, зокрема, і компанії, що базуються в Сполучених Штатах, Нідерландах та Британії. Деякі частини ракет KN-23/24, які вони проаналізували, були виготовлені зовсім недавно, у 2023 році. Це свідчить про можливість швидкої доставки до Північної Кореї.

“Усе, що працює, щоб керувати ракетою, змушувати її літати, — це все сторонні компоненти. Вся електроніка іноземна. Нічого корейського в ньому немає. Єдине, що є корейським, — це метал, який швидко іржавіє та піддається корозії”, – розповів начальник військово-дослідної лабораторії Київського НДІ судових експертиз Андрій Кульчицький.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Співробітник розвідки Міноборони України зазначив, що розслідуванням заважають пошкодження осколків ракети, проте можна визначити, що переважна більшість компонентів є західними. Ймовірно, 70% комплектуючих – американські, від відомих компаній, а все інше – компоненти, виготовлені в Німеччині та Швейцарії.

Експерти із пошуку зброї додали, що перевіреної інформації про те, як саме компоненти потрапляють до Північної Кореї, немає, але всі ознаки вказують на те, що ймовірним каналом залишається Китай, зазначають експерти.

“Ми успішно відстежили деякі з цих компонентів, і останні відомі зберігачі — китайські компанії. Це означає, що китайські фірми купували компоненти у виробників і ряду посередників. Перехід рідко трапляється на заводі, який виготовляє компоненти”, — розповів Демієн Сплітерс, заступник директора з операцій CAR, який займається незалежним документуванням перенаправленої зброї.

CAR дотримується політики “не називати і не ганьбити” конкретних виробників, оскільки доказів того, що фірми навмисно відправляли запчастини до Північної Кореї, немає.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Деякі частини цих комплектуючих можуть бути насправді підробленими та зробленими в Китаї. Але ми не можемо бути впевнені на 100%”, — розповіла Вікторія Вишнівська, старший науковий співробітник НАКО.

Один виробник зміг надати НАКО докази, що недорогий електронний компонент, знайдений у північнокорейській ракеті, був підробленим.

У CAR зазначили, що наразі існує понад 250 компаній, чиї компоненти були виявлені в північнокорейських ракетах, але більшість цієї електроніки продається п’яти основним дистриб’юторам, які розташовані в Сполучених Штатах і Канаді.

Політиків у CAR закликали зосередити більше зусиль на регулюванні цих розподільних компаній.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У збитій силами ППО над Україною північнокорейській ракетій KN-23/24 було знайдено західні компоненти, заявив раніше міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Північна Корея направила росії ракети та людей для війни проти України. В обмін КНДР попросила у Москви технології для тактичної ядерної зброї, повідомив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності