Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

Експертизу причин смерті дещо спрощено

Парламент підтримав за основу законопроект №8116 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підстав проведення експертизи». Документ за основу в першому читанні спочатку підтримали 223 і 218, а пізніше 235 народних депутатів.

У пояснювальній записці зазначено, що 15 грудня 2017 року набрав чинності закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким до Кримінально-процесуального кодексу були внесені істотні зміни. Вони набрали чинності 15 березня 2018 року.

Зміни зобов’язали слідчого звернутися до суду для отримання експертного висновку, що істотно ускладнило процедуру похорону. За новою процедурою, коли людина помирає, на місце смерті приїжджають лікарі та слідчі. Лікар констатує смерть, а слідчий порушує справу за фактом смерті і складає постанову про проведення судово-медичної експертизи. Лише після завершення експертизи, тіло разом з постановою може бути направлене і прийняте в морзі.

За словами авторів документа, після внесення змін, експертиза залишилася обов’язковою і може бути проведена лише на підставі рішення суду. При цьому звернутися можна не в кожен суд, а виключно за місцем юридичної реєстрації органу досудового розслідування. Суду дається 72 години на вирішення даного питання, однак в цей період тіло не можна буде направити в морг.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Таким чином, з 15 березня цього року тіло померлого повинно зберігатися у родичів не менше 72 годин. Однак, яким чином це буде відбуватися, закон відповіді не дає. Крім того, відсутня процедура отримання дозволу на поховання. Оскільки вона вимагає висновку експерта з суду, похорон затягується на невизначений термін», – зазначили автори документа.

Схвалений 16 травня Верховною Радою проект встановлює, що експертиза проводиться експертом за зверненням сторони кримінального провадження або за дорученням слідчого судді або суду, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Також під час розгляду змін народним депутатом Тетяною Юзьковою була внесена правка, яка передбачає в частині третій статті 243 Кримінального кодексу виключити пункт про обов’язкове призначення судово-медичної експертизи під час встановлення причин смерті.

Раніше газета “ЗЛ” повідомляла, що суди не встигають видавати дозволи на поховання померлих.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності