П’ять комітетів Верховної Ради очолили народні депутати, які є фігурантами журналістських антикорупційних розслідувань.
Про це повідомляє Рух «Чесно».
Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ярослав Дубневич очолив Комітет з питань транспорту та зв’язку. Про його імовірну причетність до корупційних схем на «Укрзалізниці» нещодавно повідомляли журналісти програми «Наші гроші».
Крім того, фірми братів Дубневичів неодноразово були помічені в участі у конкурсних торгах з фіктивною конкуренцією.
Комітет з питань соціальної політики та праці відійшов Людмилі Денісовій з «Народного фронту». Пов’язана з нею компанія ТОВ «Медіа фільм» начебто отримувала частину прибутків від оплати посередницьких послуг Спецоператора звітності.
У 2009 році Державна податкова адміністрація змусила платити за ці послуги всіх підприємців, які складали звітність в електронному форматі.
Сергій Пашинський із Народного фронту став головою Комітету з питань національної безпеки і оборони. У 2010 році він начебто сприяв рейдерському захопленню фабрики «Житомирські ласощі».
Миколі Мартиненку, також депутату від «Народного фронту», дісталась посада голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.
За матеріалами газети «День», у часи перебування на посаді прем’єра Віктора Ющенка компанія «Бринкфорд», пов’язана з Мартиненком, стала основним оператором НАЕК «Енергоатом» у роботі з векселями, здійснювала постачання ядерного палива на українські АЕС, а також відправляла відпрацьоване паливо на переробку в Росію.
За інформацією видання, після оплати поставок на 250 млн. доларів на українські АЕС реально було доставлено палива лише на 50 млн. доларів.
Крісло голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму посів Артур Палатний з «БПП».
За даними розслідування Slidstvo.info, Артур Палатний є власником стриптиз-клубу «Ріо» в Києві. Клуб було звинувачено у несплаті податків на суму близько 2 млн. грн., однак справу закрили, оскільки прокурор відмовився підтримувати державне обвинувачення.
Також, за матеріалами розслідування, в 2013 році у клубі «Ріо» було знайдено велику партію алкоголю без акцизних марок, проте 4 березня 2014 році слідчий відмовився продовжувати розслідування, оскільки алкоголь начебто належав не клубу, а третій особі.
Як відомо, раніше двоє фігурантів антикорупційних розслідувань отримали посади в уряді.
Валерій Вощевський став віце-прем’єром, а Павло Петренко очолив Мін’юст.
Рух «Чесно» зазначає, що не підміняє правоохоронні органи та суди і не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину, а робить оцінку кандидатів на підставі даних антикорупційних розслідувань, оприлюднених у відкритих загальнодоступних джерелах.
«Таке оціночне судження може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів», – зазначили в організації.