Попри безпрецедентну підтримку, отриману від киян, новообраний столичний голова Віталій Кличко братися за роботу не квапиться. Складається враження, що лідер УДАРу просто не знає, що робити з Києвом, хоча мусив би уже мати на руках чіткій план дій.
Сьогодні відбулося уже друге засідання новообраної Київради, але й досі столичні депутати не прийняли жодного важливого рішення, якщо не вважати такими рішення про голосування руками та створення тимчасової комісії, яка має перевірити легітимність рішень Київради часів мерства «космічного» попередника Кличка Леоніда Черновецького.
На логічне запитання журналістів, коли ж буде обрано секретаря Київради, Кличко відповів, що за законом має на це аж 30 днів, щоб подати кандидатуру секретаря столичної Ради, і визначиться з такою кандидатурою після формування депутатських фракцій.
Все це виглядає більш ніж дивно, адже за результатами виборів Кличко отримав у столичній Раді 73 штики, тобто 60% депутатського складу, що дозволяє новому меру брати ситуацію у власні руки без зайвої розкачки.
Тим більше, що йдучи на вибори і маючі найбільші шанси на перемогу, Кличко мусів би мати на руках план своєї роботи та готового кандидата в секретарі. Маючи повну більшість у Київраді, Кличко міг би обрати секретаря вже на першому засіданні. Тим більше, незрозумілим видається і очікування на якесь формування фракцій. Прізвища депутатів, що обралися до Київради від УДАРу всім прекрасно відомі уже давно, і формування фракції, а відтак і більшості мусило зайняти хвилини з дві-три.
Пояснення тому що відбувається може бути лише одне – Кличка мало цікавить і Київрада і посада мера, а депутатів, що пройшли під брендом його партії новий очільник міста не дуже то і контролює. За інформацією Еспресо.TV від УДАРу до Київради пройшло шість груп політиків, кожна з яких має свої плани і своє бачення ситуації. При цьому більшість депутатів орієнтуються безпосередньо на Порошенка, через кабінет якого на Банковій і відбуватиметься керування столицею. Скоріше за все, після інавгурації Петра Олексійовича Кличка таки призначать головою КМДА і міський голова отримає всі повноваження, які мали очільники столиці до відсторонення регіоналами Черновецького. Але Кличко навряд чи претендуватиме на реальні важелі впливу на міське господарство та Київраду і буде засідати в Київраді в якості весільного генерала, бо ані досвіду господарювання, ані бажання займатися каналізаціями, сміттєзвалищами, дорожніми заторами та МАФами у політика, що донедавна вважався головним претендентом на посаду президента немає.
Реально столицею керуватимуть заступники Кличка, що призначатимуться Порошенком і саме від них залежатиме політичне майбутнє чемпіона світу з боксу. Кличку ж залишатиметься сподіватися, що його заступники не провалять господарську роботу, та максимально використати піарні можливості посади київського міського голови, ініціюючи перейменування вулиці Петровського на вулицю Лобановського, встановлення пам’ятників, тощо. Якщо ж справи столиці підуть не надто добре, відповідати за це, перш за все і перед виборцями, доведеться саме Кличку.
Джерело: Еспресо.TV