Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Соціальні новини

ФРАНШИЗА ПО АВТОЦИВІЛЦІ ЗРОСТЕ ВДВІЧІ

Максимальні суми виплат по обов’язковому страхуванню цивільно-правової відповідальності автовласників (ОСЦПВ) найближчим часом зростуть удвічі. Страховики будуть зобов’язані оплачувати потерпілим в ДТП витрати на ремонт автомобіля в розмірі до 100 тис. грн. (зараз максимум становить 50 тис.). Межа виплати по збитку життю і здоров’ю буде збільшена до 200 тис. грн. (зараз 100 тис.). Максимальний розмір виплати по європротоколу (в рамках цієї схеми водії оформляють дорожні пригоди самостійно, без допомоги ДАІ) також збільшиться вдвічі – ​з 25 тис. до 50 тис. грн. Вартість самої страховки при цьому не зміниться.
В Моторному (транспортному) страховому бюро України (МТСБУ) повідомляють, що відповідне рішення Нацкомфінпослуг Державна регуляторна служба погодила наприкінці минулого року (раніше цей орган під різними приводами категорично відмовлявся візувати документ). Зараз рішення регулятора знаходиться на узгодженні в Мінюсті і може набути чинності ще до кінця цього місяця.

Необхідність підвищення лімітів по ОСЦПВ пояснюють девальвацією гривні. Оскільки вартість запчастин для іномарок прив’язана до курсу долара і євро, витрати на ремонт авто різко зросли і все частіше не вкладаються в 50 тис. грн. У результаті винуватцям ДТП доводиться доплачувати потерпілим різницю з власної кишені.
Але на практиці підвищення лімітів навряд чи істотно вплине на показник виплат. За даними МТСБУ, середня сума страхового відшкодування за майновим збитком в 2014 р становила 10 тис. грн., за 10 місяців 2015-12,4 тис. грн. По європротоколу в середньому виплачують вдвічі менше – ​5,7 тис. грн. за оцінками компаній, тільки в 5% випадків збиток по «залозу» виходить за рамки максимальних 50 тис. грн.

Але навіть якщо страховикам доведеться розщедритися і платити постраждалим більше, вони знайдуть спосіб заощадити. Справа в тому, що розмір франшизи по автоцивілці (сума, яку платить не СК, а сам винуватець) прив’язаний до страхової суми і на розсуд компанії може досягати до 2% від неї. Тобто при нинішньому ліміті відповідальності в 50 тис. грн. СК має право встановити франшизу по ОСЦПВ в розмірі тисячі гривень (саме так багато компаній і надходять). При новому ліміті в 100 тис. грн. франшиза може зрости до 2 тис. грн. Так, якщо зараз СТО виставляє рахунок за лагодження автомобіля на 25 тис. грн., то 24 тис. грн. з них платить страхова компанія, 1 тис. – ​винуватець ДТП. Після того як страхові суми збільшаться, СК буде платити тільки 23 тис. грн., а горе-водій – ​2 тис. грн.
Страховики завжди зможуть вдатися до свого випробуваного зброї – ​знизити розмір компенсації або відтягнути виплату на довгі місяці, поки її не «з’їсть» інфляція
«За приблизними оцінками, кількість страхових випадків, за якими розмір відшкодування зросте до 70-80 тис. грн., Може скласти 2,5 тис. Щороку. Це означає, що в цілому по ринку обсяг виплат збільшиться приблизно на 50 млн. грн. В рік. При цьому за рахунок двократного підвищення франшизи компанії зможуть заощадити близько 40 млн., тобто де-факто нічого не зміниться «, – ​вважає голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В’ячеслав Черняховський.

Крім того, компанії завжди зможуть вдатися до свого випробуваного зброї – ​знизити розмір компенсації або відтягнути виплату на довгі місяці, поки її не «з’їсть» інфляція. «Збільшення лімітів ніяк не вплине на якість роботи страховиків. Якщо компанія захоче не платити або зменшити суму, вона як і раніше буде користуватися правовою неграмотністю людей», – ​переконаний Юрій Чуніхін, голова правління ГМ «Український страховий омбудсмен».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Не варто розраховувати, що страховики стануть набагато більше платити і по життю і здоров’ю потерпілих у ДТП. Згідно зі статистикою потерпілі часто-густо взагалі не звертаються за компенсацією. За даними Моторного бюро, кількість звернень за такими виплатами за 10 місяців 2015 склало всього 2068. І це при тому, що в середньому в Україні травми в ДТП отримує більше 2 тис. чоловік щомісяця. З одного боку, багато громадян (особливо пішоходи) просто не знають, що має право вимагати гроші від страхової компанії. «Навіть у разі смерті потерпілого, коли страховик повинен платити в обов’язковому порядку, лише 30% родичів звертаються за виплатою в компанію», – ​розповідає В’ячеслав Черняховський. Але є й інша причина. Якщо внаслідок аварії хтось серйозно постраждав, винуватця можуть притягнути до кримінальної відповідальності. «Тому учасники ДТП намагаються розрахуватися з потерпілим на місці без оформлення відповідних документів про наявність постраждалих», – ​пояснює президент МТСБУ Юрій Гришан.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності