Член ВККС Володимир Луганський, якого викрили у послуговуванні фейковим дипломом про науковий ступень, намагається легалізувати свій вчений статус через суд.
Про це стало відомо із судових рішень, що розміщені в ЄДРСР.
Так, у грудні минулого року, тобто невдовзі після оприлюднення фактів використання В.Луганським фейкового диплому «доктора філософії в галузі права», який йому видали в МАУП у 2011 році, він звернувся до Дарницького районного суд м.Києва із позовом до альма-матер про визнання договору недійсним, стягнення вартості контракту та моральної шкоди.
Водночас, член ВККС, який за законом має відповідати вимогам професійної компетентності, проігнорувавши постанову Пленуму ВСУ «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів» від 12.04.1996 №5, намагався скористатися перевагами, що надаються споживачам послуг, аби не сплачувати судовий збір.
ФОТО: Володимир Луганський на співбесіді у Вищій раді правосуддя
Проте ухвалою від 11.02.2025 суд не лише вказав на недоліки позовної заяви, а й указав на неправильно визначену територіальну підсудність, направивши її на розгляд до Голосіївського районного суду м. Києва — за місцем знаходження відповідача.
Але там позов залишили без руху, оскільки в ньому, крім вимоги немайнового характеру про визнання контракту недійсним, містяться вимоги майнового характеру про стягнення вартості навчання без зазначення конкретної суми та моральної шкоди у сумі 100.000 грн.
Тобто «взірець доброчесності» пожалкував свій гаманець і вирішив не платити судовий збір, наполягаючи на тому, що є «споживачем» освітніх послуг. До того ж, професійна компетентність В.Луганського й ступень «доктора в галузі» якось не підказали йому, що вимоги майнового характеру мають чітко виражений грошовий вираз. Бо суд апріорі не може стягнути на його користь абстрактну суму.
На думку експертів, це побічно доводить, що насправді мета позову полягає у «схематозі», що покликаний легалізувати фейковий диплом та врятувати В.Луганського від ганебного звільнення із посади. Не кажучи вже про наслідки у вигляді повернення доплат за науковий ступінь, якого не було, та кримінального провадження за завдану бюджету майнову шкоду.
За оцінками експертів, той факт, що стороною в процесі є член ВККС, ставить під сумнів імовірність законного і чесного вирішення спору.
За твердженнями ЗМІ, такий шлях порятунку порадили В.Луганському члени ВРП Григорій Усик (не плутати із новим доктором філософії в боксерських рукавичках) та Роман Маселко. Також зазначається, що останні нібито пообіцяли «посприяти звільненню суддів, якщо вони наважаться прийняти рішення не в інтересах В.Луганського».
Як відомо, нинішній склад ВККС перебуває під контролем топ-ухилянта, очільника «Фундації «DEJURE» Михйла Жернакова.
