Лідер ультраправої партії AUR і кандидат у президенти Румунії Джордже Сіміон заявив про намір оскаржити результати президентських виборів, хоча раніше визнав поразку і публічно привітав свого опонента Нікушора Дана з перемогою.
Про це повідомляє HotNews.ro.
Сіміон повідомив, що його команда подасть скаргу до Конституційного суду, посилаючись на ті самі підстави, на яких у грудні минулого року були анульовані результати першого туру виборів. Він заявив про численні порушення, зокрема «виборчий туризм у Молдові», використання «адміністративного ресурсу іншої держави» та «втручання з боку Франції».
«Ми не переможені. Ми не здаємося. Ніхто нас не переміг. З поваги до п’яти мільйонів румунів, які поставили на нас свою печатку, заявляю: ми не залишимо все так, як вони хочуть», – сказав Сіміон.
Він також закликав до залучення свідчень засновника Telegram, стверджуючи, що «французький уряд втрутився, щоб цензурувати наші голоси», і наголосив, що домагатиметься відповідних свідчень до офіційного визнання результатів виборів.
Водночас Сіміон висловив сумнів щодо успіху подання до Конституційного суду, а також оголосив, що його партія не братиме участі в переговорах і інавгурації нового уряду.
Своє попереднє визнання поразки він пояснив бажанням уникнути насильства: «Те, що ми уникли кровопролиття в неділю, не означає, що нас треба тримати за дурнів».
За остаточними результатами підрахунку голосів, переможцем президентських виборів став проєвропейський мер Бухареста Нікушор Дан, набравши 53,60% голосів.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський привітав Нікушора Дана з «історичною перемогою на президентських виборах у Румунії».
Також ми вже повідомляли, що португальський правоцентристський Демократичний альянс (ДА) виграв дострокові парламентські вибори в неділю, але знову не набрав більшості, необхідної для завершення тривалого періоду політичної нестабільності.
Кількість переглядів: 51008 , Переглянуто сьогодні 2
