Дніпропетровський губернатор Ігор Коломойський розпочав гру, мета якої як мінімум затягнути введення в дію, а як максимум – взагалі скасувати скандальний закон, який позбавляє його контролю над «Укрнафтою»
У п’ятницю народний депутат з групи «Відродження» Віталій Барвіненко зареєстрував у парламенті проект постанови про скасування рішення Верховної Ради про прийняття в цілому законопроекту про внесення змін до закону України «Про акціонерні товариства».
Свою ініціативу Барвіненко пояснив тим, що під час голосування за цей закон в першому читанні мали місце порушення регламенту Верховної Ради. Нібито, він особисто, а також Головне науково-експертне управління мали зауваження до змісту законопроекту, та документ було прийнято в цілому після голосування за основу, не враховуючи цих зауважень. Це, як каже Барвіненко, порушує статтю 102, пункт 4 закону про регламент.
Варто нагадати, що групу «Відродження» у Верховній Раді, яку очолили екс-регіонали Віталій Хомутиннік та Валерій Писаренко було створено буквально пару тижнів тому, і її одразу ж охрестили групою Коломойського, адже і Хомутиннік і Пісаренко мають з дніпропетровським олігархом давні взаємини. Що ж стосується особисто Барвіненка, то він колишній регіонал та БЮТівець з Одеси. В Раду VIII скликання пройшов, вигравши вибори в окрузі на Одещині, був у першій групі Хомутинніка «Економічний розвиток», з якої і перекочував до «Відродження». Отже, ніяких сумнівів, що оскарження законопроекту йде саме від Коломойського, бути не може.
Власне, цього разу був запущений той самий сценарій, що і стосовно законопроекту про заборону російських пропагандистських серіалів. Нагадаємо, після прийняття Радою в цілому законопроекту № 1317 нардепів Вадима Денисенка та Миколи Княжицького, який забороняє трансляцію українськими каналами російських серіалів про ментів і десантників. Екс-регіонали Юрій Бойко та Михайло Папієв швиденько зареєстрували проект постанови про скасування голосування в другому читанні через нібито порушення регламенту чим заблокували підписання прийнятого законопроекту. Правда це дало відстрочку введення закону в дію лише на 5 тижнів – в Раді так і не знайшлося достатньо голосів, аби прийняти постанову Бойка-Папієва.
Отже, зараз маємо ту ж схему у виконанні Коломойського. Спікер Володимир Гройсман не може підписати скандальний законопроект, допоки проект постанови про його скасування не буде проголосований у сесійній залі, а для цього постанова про скасування має пройти через регламентний комітет. Варто зазначити, що в разі, якщо постанова Барвіненка буде провалена, то Гройсман автоматично підписує законопроект про «Укрнафту» та направляє його президенту. Тому для Коломойського тепер критично необхідно назбирати 226 голосів. В питанні заборони російського мила екс-регіоналам цього не вдалося, але у Ігоря Валерійовича можливостей впливати на ситуацію в Раді зараз дещо більше, ніж у Льовочкіна. Та й сам Льовочкін з Ахметовим і іншими «опоблоківцями» тепер цілком можуть допомогти «заклятому другу» Коломойському, адже його депутати за законопроект про «Укрнафту» не голосували, і, відповідно, мають підтримати постанову про його незаконність.
Таким чином тепер Коломойський має назбирати потрібну кількість голосів, а до цього моменту максимально затягнути розгляд проекту постанови в регламентному комітеті. Звісно, що при всій впливовості Коломойського 226 багнетів в парламенті він і близько не має, але володіючи потенційною «золотою акцією» у вигляді групи Хомутинніка/Писаренка, особисто відданих нардепів Філатова, Яроша «сотоваріщі», та й іншими яйцями в інших кошиках, задача організувати потрібне голосування не виглядає зовсім нездійсненною.
Джерело: depo.ua