Незважаючи на законодавчу заборону, в Україні існує вікова дискримінація при працевлаштуванні, стверджують рекрутери.
Понад 50% респондентів, опитаних міжнародним кадровим порталом hh.ua, заявили, що стикалися з подібною проблемою при пошуку роботи. За їхніми словами, вікові рамки найчастіше стосуються адміністративного персоналу: секретарів, офіс-менеджерів, водіїв і кур’єрів.
Водночас тільки кожен шостий вказав, що випадки вікової дискримінації присутні в сегменті топ-менеджменту в сфері робітничих професій. Половина респондентів зазначили, що були випадки, коли їм відмовляли в роботі через вік. Майже чверть підтвердили, що при відмові їм не повідомляли причину, але було зрозуміло — роботодавця не влаштовував саме вік.
43% опитаних вважають, що є безліч пропозицій про роботу, які передбачають відповідність кандидата віковим побажанням роботодавця. Третина білих комірців підкреслили: проблеми з працевлаштуванням мають претенденти передпенсійного віку. Адже існує стереотип, що люди старшого віку (50+) занадто консервативні, менш рухливі і креативні, їм складно працювати з новими технологіями. Тому у таких кандидатів суттєво зменшуються шанси зайняти бажану посаду.
Трохи менше 25% респондентів кажуть, що складно влаштуватися і молодим претендентам. Ті дотепні, винахідливі, вміють користуватися сучасними технологіями, але не мають достатнього досвіду і навичок.