Зафіксовано факти незаконної вирубки лісу в 5 районах Прикарпаття
Органами прокуратури Івано-Франківської області в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів у сфері охорони лісових ресурсів впродовж поточного року розпочато 26 кримінальних проваджень, з яких 18 – скеровано до суду, до відповідальності притягнуто 324 посадових осіб, в тому числі 264 органів державного контролю, відшкодовано 200 тис. грн.
Так, прокурорські перевірки засвідчили непоодинокі факти незаконної вирубки лісу на території Верховинського, Косівського, Долинського, Надвірнянського та Рогатинського районів.
Окрім того, із зареєстрованих кримінальних проваджень – 9 за фактами зловживань та недбалого виконання своїх службових обов’язків працівниками державної лісової охорони та посадовими особами підприємств системи КП «Івано-Франківськоблагроліс», збитки по яких складають 1 млн. 389 тис. грн.
Для відшкодування заподіяних державі збитків органами прокуратури області в суди заявлено 29 позовів на суму 1,5 млн. грн, з яких судами задоволено 15 на суму 533 тис. грн, реально стягнуто 368 тис. грн.
За інформацією прокуратури Івано-Франківської області
ЛИШ 100 ГОДИН ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ
Так на Прикарпатті «Матері» яка пропивала дитячі гроші, отримала тільки 100 годин громадських робіт. Мешканка с. Студенець, Тисменицького району, отримуючи соціальну грошову допомогу на утримання дітей, витрачала ці кошти на розваги та алкоголь.
Як з’ясувалося під час судового засідання, на утримання своєї неповнолітньої дочки підсудна з 12 січня 2012 по 1 серпня 2014 року отримувала грошову допомогу з в розмірі 61 тисяча 898 гривень.
Проте, ведучи антигромадський і аморальний спосіб, жінка кошти отримані на утримання дітини витратила на придбання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та інші власні потреби.
В судовому засіданні підсудна свою вину у вчиненні пред’явленого їй в обвинуваченні злочину визнала повністю, в скоєному щиро розкаялася.
Так суд призначив горе-матері покарання у виді громадських робіт на строк сто годин.
НА ПРИКАРПАТТІ ЗАТРИМАЛИ БРАКОНЬЄРА, ЯКИЙ НАЛОВИВ РИБИ НА 15 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
Під час проведення операції «Двомісячник охорони нерестуючої форелі» було затримано ще одного порушника. Браконьєром виявився 57-річний житель села Зелена Надвірнянського району, який незаконно виловлював рибу із річки Бистриця Надвірнянська.
У чоловіка вилучили знаряддя незаконного вилову, а також виловлену рибу, серед якої були й рідкісні види, занесені до Червоної книги, – Харіус Європейський та Форель струмкова-, – зазначив керівник Надвірнянського райвідділу міліції Іван Кавінський.
Увесь вилов горе-рибалки попередньо оцінюють у понад 15 тисяч гривень.
Слідчим відділом РВ УМВС відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 249 Кримінального кодексу України (Незаконне заняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області
ТЯГА ДО ГРОШЕЙ ВИЯВИЛАСЯ СИЛЬНІШОЮ, АНІЖ ДРУЖБА
Підтвердженням цього є випадок, котрий нещодавно трапився у Коломиї. Із будинку мешканця райцентру зник ноутбука та мобільний телефон.
Як з’ясував дільничний інспектор міськвідділу міліції, того дня до помешкання городянина завітала 41-річна знайома. Ця гостя мешканка одного із сіл Коломийщини, що частенько навідувалась до сім’ї потерпілого. Цього разу вона зайшла саме у той момент, коли нікого не було в будинку. На очі жінці, до речі, раніше судимій за вчинення майнових злочинів, потрапив ноутбук та пристрій стільникового зв’язку. Не вагаючись, чужі речі вона поцупила і втекла. Але довго тішитися викраденим не довелося. Незадовго, за місцем проживання крадійки, з’явився дільничний інспектор міліції із беззаперечними доказами того, що саме вона вчинила крадіжку. Жінка у скоєному зізнався.
Ноутбук та мобільний телефон, котрі зловмисниця встигла продати, згодом будуть повернуті власнику. А підозрюваній у вчиненні крадіжки чужого майна загрожує перспектива повернутися у місця позбавлення волі.
СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області
Затримано злочинну групу, яка грабувала старих людей
Прокуратурою Надвірнянського району здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні розпочатому щодо чотирьох місцевих жителів, котрі грабували одиноких літніх людей.
Встановлено, що група зловмисників вчиняла грабежі на території Надвірнянського району. Так, проникаючи в будинки одиноких мешканців та погрожуючи фізичним насильством, вони забирали грошові кошти і матеріальні цінності.
Наразі 4 осіб затримано, їм оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 186 КК України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування триває, проводяться слідчі дії.
Поярков: викрадення Булатова було інсценуванням
Один із лідерів Автомайдану Сергій Поярков заявив, що вважає викрадення Дмитра Булатова інсценуванням.
«… всі ми розуміли, що ніхто Булатова не викрадав», – заявив Поярков в інтерв’ю журналу Вести. Репортер.
Крім того Сергій Поярков розповів, що незадовго до зникнення Булатова його виключили з керівництва Автомайдану.
«..єдиною організацією, що не шукала Булатова, був Автомайдан. Мало кому відомо, що за три дні до «викрадення» його вигнали з керівництва Автомайдану голосуванням. Булатову пред’явили претензії: хамство, зіркова хвороба і т. д. Тому, природно, що після перемоги Майдану ми не делегували його в уряд, хоча і змовчали про це, щоб не вносити розбрат у критичний момент», – сказав Поярков в інтерв’ю.
Поярков стверджує, що в автомайданівці не довіряли Булатову, крім того, він неодноразово згадував про фіктивне викрадення.
«Довіри до Булатова не було ніякої. Він неодноразово озвучував різним людям ідею фіктивного викрадення. Тому ми відразу були впевнені, що він ліг на дно, так що турбуватися не потрібно», – заявив активіст.
Сергій Поярков також назвав підозрілими події після викрадення Булатова, зокрема обставини за яких нинішній міністр виїхав із країни.
«Таню Чорновіл били три хвилини, і на ній не залишилося живого місця, а Булатова катували три тижні, і всі наслідки – акуратно відрізаний шматочок вуха і легка подряпина на щоці. Коли він прибув до лікарні, у нього був чудовий настрій, він слав усім пости, а через три дні раптом став помирати, як ректор Мельник. Було ясно, що це гра, щоб прибрати Булатова із країни, тому що, не дай бог, він потрапив би під перехресний вогонь журналістів», – заявив Поярков.
ТАКЕ МОЖЛИВЕ ТІЛЬКИ В УКРАЇНІ
Відсторонений голова «Укрзалізниці», який був у «бігах», повернувся і телеграмою скасував розпорядження Кабміну…
Уродженець Коломийщини відсторонений голова «Укрзалізниці» Борис Остапюк несподівано з’явився на робочому місці і відразу відправив у всі підрозділи телеграму про те, що приступає до виконання обов’язків гендиректора держпідприємства.
«Оголошую, що з 20.11.2014 приступив до виконання посадових обов’язків генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України», – йдеться в телеграмі, копією якої володіє інформагенція «Обозреватель».
Цим документом Остапюк здивував своїх колег, оскільки він був відсторонений від посади розпорядженням Кабінету міністрів і не може приступати до роботи на підставі самостійного рішення.
Нагадаємо, що 16 жовтня співробітники СБУ спільно з ГПУ провели обшуки в офісі УЗ та ДП «Укрзалізничпостач».
В результаті було вилучено понад 7 мільйонів гривень та 1 мільйон доларів готівкою, заявив глава СБУ Валентин Наливайченко, додавши, що «в» Укрзалізниці «роками діяв синдикат з відмивання грошей. Його небезпека в тому, що кожен залізничний вокзал, кожне підприємство-постачальник залізної дороги, страхові компанії – все це було вибудувано злочинцями від влади в єдину систему відмивання і розкрадання коштів держпідприємства», – розповів він.
Борис Остапюк і гендиректор «Укрзалізничпостач» Олександр Лозинський покинули межі України за день до обшуків. За даними джерел, Остапюк і Лозінський були завчасно повідомлені про час слідства, запланованих обшуках і застосування запобіжного заходу у вигляді арешту.
За даними «Оглядача», керівництво Мінінфраструктури намагалося схилити Остапюка до написання заяви про відставку, однак він відмовився і фактично по-рейдерськи захопив підприємство. Борис Остапюк також переводить під свій контроль фінансові потоки підприємства, відбираючи повноваження у заступника Максима Бланка. Чиновники Міністерства інфраструктури поки особливих заходів протидії не приймають.
Крім того, стверджують наші джерела, Мінтранс закінчив перевірку «УЗ», яка проводилася в рамках доручення Президента, і повинен тепер відзвітувати перед КМУ.
«Наша Україна»