Україна розцінює як шантаж заяву президента РФ Володимира Путіна про збільшення постачання газу через «Північний потік-2» у разі схвалення німецького регулятора, заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час спільної прес-конференції з Ніком Попеску – главою МЗС Молдови, яка цієї зими ризикує залишитися без російського газу.
«Це – шантаж, це використання газу як зброї у міжнародних відносинах. У спільній заяві США та Німеччини з приводу “Північного потоку-2” зазначено наступне: якщо Росія почне використовувати газ як зброю у міжнародних стосунках, Німеччина почне вживати заходи у відповідь. Це вже відбувається, і ми очікуємо на чітку позицію Німеччини з цього приводу», – каже глава МЗС Кулеба.
Позиція України щодо сертифікації і запуску російського газопроводу незмінна, «Нафтогаз України» та оператор ГТС хочуть долучитись до процесу сертифікації «Північного потоку-2» і розраховує на позитивне рішення, додав Кулеба.
«Ми очікуємо на позитивне рішення. Безумовно, ми чули запевнення ЄС, що до “Північного потоку-2” буде застосовано третій енергетичний пакет. Всі ці елементи повинні надіслати Росії чіткий сигнал, що російський шантаж газом не просто є неприпустимим, а завжди отримуватиме відсіч об’єднаної Європи», – наголосив міністр.
Німеччина повинна протистояти газовому шантажу Росії через газопровід «Північний потік-2», заявила співголова партії «Зелених» Анналена Бербок. Політик зазначила, що високі ціни на енергоносії у Європі викликані не лише високим попитом,а і скороченням поставок з РФ.
Нагадаємо, «Північний потік-2» готовий до запуску, лишилось дочекатись дозволу Німеччини.
Росіяни готові наростити поставки газу до Європи в обмін на схвалення роботи газопроводу «Північний потік-2».
Росія і раніше давала зрозуміти, що не буде поставляти в Європу додаткові обсяги газу, поки ЄС не дасть добро на запуск газопроводу «Північний потік-2». Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив у Європарламенті, що Німеччина погодившись на будівництво газопроводу «Північний потік-2», підштовхнула Росію до агресивних дій щодо поставок газу.
Через штучно створений росіянами дефіцит на ринку Європи 6 жовтня ціна листопадового ф’ючерсу на газ вперше перевищила $1600 за тисячу кубометрів. По обіді ціна сягнула $1900.