Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Лептоспіроз атакує Львівщину

З початку 2018 року в Львівській області вже зареєстровані 7 випадків захворювань людей на лептоспіроз, з них 2 випадки закінчились летально.

За аналогічний період минулого року було 3 випадки. Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України.

Лептоспіроз – одне з найпоширеніших природно-осередкових захворювань людей на Львівщині. Захворювання реєструвалися в Буському (3 випадки), Радехівському, Пустомитівському, Городоцькому районах та м.Львові.

З епіданамнезу встановлено, що в обох летальних випадках мало місце пізнє звернення хворих за медичною допомогою, на 6-ий день від початку захворювання та важкий перебіг хвороби. В лікувальні заклади хворі поступали вже у важкому стані. Смертельні випадки реєструвалися серед чоловіків віком 39 років (мешканець Городоцького району) та 68-ми років (житель Пустомитівського району). В 2017 році було зареєстровано 18 випадків захворювань, в т.ч. 3 летальні.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Носійство лептоспір серед гризунів не припиняється, про що свідчать щорічні позитивні результати лабораторних досліджень серед мишовидних гризунів та щурів. Так, за 5 місяців цього року було досліджено 172 екз. дрібних гризунів, лептоспіроносійство визначене у 12 екз., що становить 7%, при дослідженні 31 екз. щурів, позитивні  результати отримані від 3 екз., що становить 10% від загальної кількості. Гризуни, в т.ч. щурі в природніх умовах дають найбільший приріст в теплу пору року, тому найбільша їх кількість накопичується до осені. Це сприяє найбільшому поширенню серед них епізоотичних процесів. Окрім цього, лабораторією особливо небезпечних інфекцій проводиться моніторинг води відкритих водоймищ на виявлення збудника лептоспірозу. В минулому році виявлено 3 позитивні проби.

Довідка SQ. Лептоспіроз – гостре інфекційне захворювання людей і тварин, спричиняється збудником лептоспірою, характеризується ураженням печінки, нирок, м`язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою. Лептоспіри зберігають життєздатність у вологому грунті протягом 270 днів, в природних водоймах – 7-30 днів, у харчових продуктах – декілька днів. Пряме сонячне і ультрафіолетове випромінювання діє на них згубно, так само як кислоти і луги та дезинфікуючі засоби.  З моменту зараження до початку захворювання проходить від 6 до 20 днів (найчастіше 6-14 днів). Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м`язах, особливо литкових (діагностична ознака).1028017527_w0_h0_89_leptospiroz__ga_a1_1sht

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності