Підпільне підприємство знайшли в одному з аптечних складів Харкова.
СБУ викрила підпільне підприємство в Харкові, яке виготовляло фальшиві ліки під егідою колишніх працівників Міністерства охорони здоров’я, часів Януковича.
В СБУ заявили: «Доказова база, яка нами зібрана, чітко дає обґрунтовані підстави вважати, що попереднє керівництво МОЗ точно знало про це й є співорганізатором такої діяльності».
Екс-очільницю МОЗу Богатирьову звинуватили в крадіжці шести мільйонів гривень.
Виробництво фальсифікату знаходилося в підвалі аптечного складу, що забезпечував ліками всю Харківську область. «Тому в правоохоронців не могло навіть виникнути підозри», – пояснили у МОЗ.
Відрізнити фальшивки від справжніх ліків неможливо. Кримінальні фармацевти використовували справжнє обладнання, зокрема автомат для упаковки таблеток, змішувалки, прес для таблеток і котли для драже. Проте коли не вистачало обладнання, в хід ішло навіть кухонне начиння.
Колишній співробітник підпільної лабораторії описав процес виготовлення фальшивих таблеток: «Виробництво починається зі змішування. Потім масу подають на прес. Таким чином відбувається таблетування. Ядро з пресу подають на котел для драже. І поливають цукровою сумішшю. Котел крутиться, подається цукрова суміш. І обгортається ядро. Виходить драже. Подається гаряче повітря для висушування цього драже». Після запакування фальшиві ліки зберігали на складі готової продукції.
Ця підпільна лабораторія виготовляла з крохмалю, цукру й кави такі популярні ліки, як спазмалгон, кетанол та анаферон. Держлікслужба оприлюднила на своєму сайті номери серій, якими проштамповані фальшиві ліки. Їх повинні вилучити з аптек. Але скільки таких псевдопігулок уже випили українці, не знає ніхто. «Проблема не в тому, що препарат вбиває, а в тому, що не лікує. У результаті людина помирає!» – зауважує громадський діяч Дмитро Шерембій.
Нагадаємо.
Представники СБУ заблокували роботу «фабрики», на якій активно виробляли лікарські препарати. На жаль, фальсифікат потрапляв в лікарні та аптеки.
Стало відомо, що СБУ викрила підпільну фабрику, на якій виготовляли медикаменти. Виробництво і збут «ліків», вартість яких оцінили в 5 мільйонів гривень, заблокували. Встановлено, що продукція реалізовувалась в аптеках та лікарнях, де зловмисники заздалегідь домовились про продаж фальсифікату.
За словами оперативників, зловмисники готували медпрепарати з вмістом спирту, походження та якість якого невідомі.
Триває розслідування за ч. 2 ст. 321-1 (фальсифікація лікарських засобів) КК.
Ще раніше цех по виготовленню медикаментозного фальсифікату з крейди було викрито в одному з сіл Городенківського району на Івано-Франківщині, який зі слів місцевих мешканців через рік поновив свою роботу ще з більшою потужністю…