Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Новини з дурдому

Майже усі “справи Майдану” вже закрито і… нічого

Майже 90% переданих до судів проваджень у «справах Майдану» вже закрито або буде закрито за збігом строків притягнення до кримінальної відповідальності.

Про це журналістам розповів адвокат «Небесної Сотні» Віталій Титич.

Практично всі ключові епізоди злочинів проти протестувальників Майдану були розслідувані та передані до суду ще у попередні роки. Однак, як зауважує адвокат Віталій Титич, і потерпілі, і українське суспільство досі не отримали відповідей на головні питання, які мали бути розкриті у межах кримінальних проваджень.

Крім того, каже адвокат, «доклали руку» до протидії розслідуванням тодішнє керівництво МВС та Генпрокуратури.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«І врешті близько 90% справ, переданих до судів у межах «справ Майдану», вже закрито або буде закрито через збіг строків притягнення до кримінальної відповідальності», – додає він.

Окремі вироки, винесені у цих справах, не прояснюють ситуації, а лише створюють ілюзію прогресу, зазначає адвокат.

«Сама наявність цих вироків нічого не означає. Вони не дають відповіді на питання, що сталося на Майдані, хто винен і коли ці люди будуть покарані. Судді протягом 11 років саботують виконання своїх конституційних функцій», – звертає увагу Титич.

Поширену думку про те, що притягнути винних до відповідальності неможливо через втечу багатьох з них до росії, Титич називає невірною, бо обставини злочинів встановлювати це не заважало.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Втеча багатьох фігурантів до рф жодним чином не перешкоджає судам встановлювати обставини злочинів, що їм інкримінуються. Ще з 2019 року процедуру in absentia (заочного розгляду справ) почали активно застосовувати», – пояснює адвокат.

Однак протягом тривалого часу ця процедура була недоступною, бо Верховна Рада після Майдану не приймала потрібних для цього законів.

«Тривлий час цей процесуальний інструмент був недоступний судам – за це відповідальність лежить на законодавчій владі – депутатах, які потрапили до Верховної Ради на хвилі Майдану», – каже він.

Протягом кількох років після Майдану не було дієвого механізму, який дозволяв би притягати до відповідальності осіб, що втекли за кордон, без їхньої фізичної присутності.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Слід зазначити, що за 11 років після початку Євромайдану жоден суддя, який незаконно судив учасників Майдану, та жоден прокурор, який готував їм обвинувачення, не були притягнуті до відповідальності, розповів керівник департаменту у справах Майдану Офісу генерального прокурора Олексій Донський.

Станом на лютий 2024 року термін 69 справ Майдану закінчився, що дає право обвинуваченим просити про їх закриття. Наразі через це вже закрили сім таких справ.

Нещодавно Дніпровський райсуд Києва виправдав правоохоронців, яких обвинувачували в незаконному притягненні до кримінальної відповідальності та ініціюванні тримання під вартою 72-річного учасника Революції Гідності Миколи Пасічника з Вінничини.

Правоохоронці в ході розслідування справ Майдану оголосили підозру 540 особам, з них вироки отримали 76 осіб.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності