Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Події

Меру Одеси Труханову і 15 особам із його оточення вручено підозри

Детективи НАБУ вручили меру Одеси Геннадію Труханову підозру, а також 15 особам із його оточення,причетних до привласнення землі в Одесі.

Фігурантів підозрюють в незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси та легалізації незаконно отриманих доходів. 10 із них є учасниками злочинної організації, решта – співучасники вчинення інших злочинів, заявили у НАБУ.

Серед підозрюваних такі особи (посади вказані на момент вчинення злочину):

  • керівник злочинної організації:
  • Одеський міський голова
  • голова постійної Комісії з питань комунальної власності Одеської міської Ради (ОМР);
  • голова земельної комісії ОМР;
  • керівник Юридичного департаменту ОМР;
  • керівник департаменту комунальної власності ОМР;
  • заступник керівника департаменту комунальної власності ОМР;
  • троє осіб, які виконували функції фінансового контролю, юридичного супроводу та координації дій між учасників злочинної організації.

Також підозри  оголосили ще 6 людям, яких учасники злочинної організації залучали до своїх дій:

  • заступник Одеського мера,
  • колишній керівник одного з комунальних підприємств,
  • екс-прокурор Одеської області,
  • власники компанії-забудовниці та її топменджери.

Дії фігурантів кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч.4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України.

Нагадаємо, у лютому 2018 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомило міському голові Одеси Геннадію Труханову і ще трьом чиновникам мерії про підозру в привласненні і розтраті майна.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Детективи НАБУ встановили, що у вересні 2016 року мерія Одеси придбала в приватної структури будівлю, яке раніше належала ДП «Завод «Краян»», за 185 млн гривень. Сама структура на початку 2016 року придбала будівлю на аукціоні за 11,5 млн гривень, а отримані від мерії гроші «продавець» намагався перерахувати фіктивній компанії, керівник якої перебуває в зоні АТО.

У зв’язку зі зловживаннями, порушене кримінальне провадження за ч.5 статті 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

НАБУ також опублікувало схему розкрадання бюджету Одеси під час продажу будівель ВАТ «ХК «Краян».

14 лютого 2018 року Геннадія Труханова затримали в аеропорту «Бориспіль» і вручили йому підозру за вищезазначеною справою. 15 лютого 2018 року суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Однак суд відмовив у проханні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) усунути Труханова від виконання обов’язків мера Одеси. Пізніше йому також дозволили виїзд за кордон.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

30 травня 2018 року САП і НАБУ завершили слідство у справі. Прокурорами прийнято рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акту.

Однак 6 березня 2019 року НАБУ закрило кримінальне провадження стосовно заводу «Краян». Рішення було прийняте внаслідок скасування Конституційним судом статті 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення.

Крім того, у липні Малиновський райсуд Одеси визнав невинними Труханова та інших фігурантів справи про привласнення мером Одеси 185 млн гривень з міського бюджету за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу.

Раніше генеральний прокурор України Ірина Венедіктова підписала  5 підозр у межах розслідування про заволодіння землею в Одесі, одна із них стосується чинного мера міста Геннадія Труханова.  Згодом з’ясувалось, що у кримінальній справі розкрадання міських активів Одеси фігурують загалом 16 осіб.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності