Резонансні рішення приймають суди в Україні і міжвиборчий період.
Так Верховний суд України скасував постанову про закриття апеляційного провадження у справі про передачу державі нерухомого майна, яке належало ПАТ Одеський нафтопереробний завод. Відповідне рішення винесено 4 квітня .
Верховний суд задовольнив скаргу кіпрської компанії Empson Limited, яка володіє 99,57% акцій НПЗ. Цю компанію пов’язують із бізнесменом Сергієм Курченко, який покинув територію України.
13 листопада 2015 року суд задовольнив клопотання прокурора про передачу на зберігання речових доказів по одній з кримінальних справ проти Курченко. Завод передали на зберігання і управління держпідприємству Укртранснафтопродукт.
Адвокат Empson Limited подав апеляцію. 22 серпня 2018 року суд закрив провадження і повернув скаргу, пославшись на закінчення слідства у справі.
На думку суддів ВСУ, таке рішення порушує Кримінальний процесуальний кодекс. В результаті скарга Empson Limited буде призначена до нового розгляду в апеляційному суді.
У 2013 році Одеський НПЗ у НК ЛУКОЙЛ купила група ВЕТЕК Курченко, який розшукується українськими правоохоронцями. Пізніше повідомлялося про передачу ВЕТЕК підприємства в заставу ВАТ Банк ВТБ (РФ). Нормальна робота підприємства так і не була відновлена, в даний час воно простоює.
Обидва товариства (99,5766% і 100% відповідно) належать кіпрській Empson Ltd (Кіпр), через яку ВЕТЕК придбала Одеський НПЗ у НК ЛУКОЙЛ.
19 червня 2017 року Суворовський райсуд Одеси прийняв рішення про спеціальну конфіскацію цілісних майнових комплексів Одеського НПЗ і Енергія і газ України, що належать групі ВЕТЕК Сергія Курченко.
В кінці липня 2017 це рішення підтвердив апеляційний суд. Крім цього, 100 тис. т нафтопродуктів, що надійшли на територію України без сплати митних платежів організацією на чолі з Курченко, були конфісковані за рішенням суду.
У травні 2018 року Окружний адмінсуд Києва залишив в силі розпорядження Кабінету міністрів від 13 вересня 2017 року №632-р про передачу майнових комплексів Одеський НПЗ і ТОВ Енергія і газ України в управління Фонду державного майна.
Також раніше повідомлялося, що ГПУ завершила розслідування справи Курченко.
А ось Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною за процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ “Приватбанк” з ринку за участю держави.
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Як зазначили в пре-службі, рішення суду не набрало законної сили та буде оскаржене Національним банком.
“Ми продовжимо доводити законність дій та прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Вкотре звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність“, – повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.
Національний банк також запропонує Раді з фінансової стабільності звернутись до Ради національної безпеки та оборони України, Кабінету міністрів України з приводу подібних судових практик, що наносять шкоди міжнародному іміджу України.