Схоже, таємниця радіоактивної хмари з боку північного заходу РФ, зафіксованої 28 червня над Скандинавією, яка охоплює південь Швеції, Фінляндії, Естонію, Латвію і північний захід Росії, говорить про те, що на Ленінградській АЕС зруйнований ядерний реактор.
Однак, Кремль мовчить, як в 1986-му. У РФ у цьому регіоні окрім Ленінградської АЕС, яка розташована під Санкт-Петербургом, також діє Кольська АЕС на Кольському півострові. Окрім Росії, діючі атомні електростанції є також у Фінляндії та Швеції. Але, попри офіційне мовчання Кремля, все свідчить на користь Ленінградської АЕС – Під Санкт-Петербургом, у районі Сестрорецка, очевидці стверджують, що в напрямку передмістя рухається техніка дезактивації території.
Водночас російський концерн Росенергоатом спростував ймовірність надзвичайних подій на російських станціях.
Ленінградська атомна електростанція – діюча атомна електростанція, розташована в Ленінградській області, за 35 км західніше межі Санкт-Петербурга та за 70 км від його історичного центру, на узбережжі Фінської затоки Балтійського моря у місті Сосновий Бор. На Ленінградській АЕС працюють три реактора чорнобильського типу РБМК-1000.
З високою вірогідністю зареєстровані викиди радіації мають цивільне походження.
Джерело викидів радіації розташоване на заході Росії. Однак більш точно визначити місце не можуть, заявили у Національному інституті здоров’я і навколишнього середовища Нідерландів.
Водночас, у організації відзначили, що такий рівень радіації не є небезпечним для людини.
Тип радіонуклідів дозволяє висунути припущення, що це може бути пошкодження паливного елемента на атомній електростанції.
Підвищений рівень радіації зафіксували у Естонії.
Згідно з даними Стокгольмської моніторингової станції в повітрі виявили ізотопи хімічних елементів цезій-134, цезій-137, кобальт-60 і рутеній-103. Всі ці частинки присутні в паливних елементах АЕС. Таким чином більшість аналітиків схильні до руйнування ядерного реактора.
