Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

МОСКВА ГОТУЄ НОВІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ПРЕТЕНЗІЇ Й ІНШИМ

Під час минулих у Росії громадських слухань на тему «Чи потрібна правова оцінка закону 1954 року про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР?» На них виступив директор Інституту країн СНД, член Громадської палати РФ Костянтин Затулін, який ініціював дані слухання. Говорячи про те, що Росія готова переглянути не тільки питання правомірності приєднання Криму до України в 1954 році він заявив, що «ніхто не заборонить нікому повертатися до подій минулого».

«Що стосується планів використовувати прецедент скасування рішення 1954-го з іншими країнами СНД, з Казахстаном і так далі. Таких планів не існує на даний момент. Ручатися за все, що станеться в майбутньому, жодним чином не можу, ніхто не може. Але планів таких немає. При цьому хочу зауважити: від нас залежить, з’являться такі плани або чи не з’являться», – сказав Затулін.

Очевидно, вустами Затуліна, Кремль дає зрозуміти іншим колишнім республікам СРСР, що їх територіальна цілісність цілком і повністю залежать від їхньої лояльності Москві. У разі якщо Путін вважатиме за необхідне «відібрати» що-небудь під приводом того, що колись було прийнято «неправильне» рішення, то Москва готова повернути «подарунки» собі назад. А відбирати є що! Після входження до складу СРСР до Білоруської РСР були приєднані в березні 1924 року частина Вітебської (з м Вітебськ), частина Смоленської губерній (з м. Орша), а також Калінінський, Могильовський і Рогачьовский повіти Гомельської губернії. Таким чином територія Білорусі була збільшена майже вдвічі. При цьому потрібно відзначити, що до цього в 1920 році всі ці території були вилучені зі складу Білоруської республіки на користь РРФСР. Але ж у Москві бачать тільки те, що хочуть бачити.

5 грудня 1936, з прийняттям нової конституції СРСР, Казахська АССР виведена зі складу РРФСР і перетворена в Казахську РСР. Подібні маніпуляції сталінського режиму були проведені і щодо кількох інших республік. Не виключено, що тепер Путін вирішить, що настав час повертати «споконвічні російські землі» Казахстану до складу Росії, тим більше, що там у ряді областей російськомовне населення досягає 50 і більше процентів. Там вже і «п’ята колона» підготовлена на всякий випадок. Не так давно відбулося закрите засідання отаманів козацтва, на якому була прийнята резолюція. Ось деякі витяги з неї.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Вважати існуючі кордони між Російською Федерацією і Республікою Казахстан: а) недостовірними; б) історично необгрунтованими; в) вимагаючими перегляду.

Вважати російське і козацьке населення півночі, сходу і заходу Казахстану невіддільною частиною російського народу, які знаходяться під юрисдикцією російської державності.

Вимагати і добиватися приведення державних кордонів між Росією і Казахстаном у відповідність з етнічними кордонами розселення російського та казахського народів.

Добиватися проведення в ряді областей Казахстану референдуму з питань повернення російських земель, як найбільш демократичної і справедливої форми народного волевиявлення.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

До моменту проведення референдуму вважати російські райони Казахстану «спірними» і домагатися обмеження казахської юрисдикції над цими територіями.

Цікаво якою буде реакція на таку резолюцію президента Казахстану Назарбаєва? Виходячи з вищесказаного можна припустити, що події в Криму і на Донбасі є лише тільки частиною плану Кремля по анексії територій суміжних держав. Відтворення «російської імперії» вимагає значно більших жертв, ніж уже є. Маховик запущений і зупинити його буде зовсім не просто.

Джерело: Іnforesist,
Олександр Степанченко

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності