Фантастичнні ціни на ліки в українських аптеках утримуються зокрема через недосконале патентне законодавство. Виправити ситуацію має новий законопроект, який уряд зареєстрував у Верховній Раді, написала у себе в Фейсбук в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
“Багато ліків в Україні ми могли б купувати значно дешевше. Це стосується і препаратів в аптеках, які громадяни купують самотужки, і державних закупівель. Одна з причин – дуже слабка законодавча база у питаннях захисту пацієнтів. Ці препарати мають захмарні ціни не тому, що вони стільки вартують у виробництві, не тому, що це інноваційний і унікальний препарат, який дає гарантоване одужання. Вартість цих препаратів штучно утримується. Недосконале прописане патентне законодавство дає можливість недобросовісним виробникам ліків заробляти на життях пацієнтів“, – коментує в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
В.о. міністра пояснила, що після закінчення дії патенту деякі виробники злегка змінюють рецептуру препаратів. При цьому їхня ефективність не підвищується, але утримується висока вартість, як за нові ліки. А в європейській практиці після закінчення дії патенту на оригінальний лікарський засіб, інші виробники отримують право продавати препарат-копію (генерик), який виготовлений на основі тієї ж діючої речовини, але в рази дешевше від оригіналу.
“Так після закінчення дії патенту на препарат для лікування онкології – Іматиніб – ціна на нього впала в 67 разів і держава змогла забезпечити 100% потреби“, – наводить приклад американка.
Теги:
Реклама
Гарячі новини в Telegram
Найсвіжіші актуальні новини на нашому телеграм-каналі цілодобово!