Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Без категорії

Микола Кучернюк: у світлі московських угод змінилося геополітичне становище України

Микола Кучернюк

Микола Кучернюк

Продовжуємо публікувати думки прикарпатських експертів щодо підписаних 17 грудня московських угод. Подаємо вашій увазі думку івано-франківського політексперта та громадського активіста Миколи Кучернюка.

«В світлі останніх подій, суттєвих змін та розвитку зазнала геополітичне становище країни. Попри всі масові внутрішні невдоволення з приводу тимчасового сповільнення євроінтеграційного процесу, нова тактика «холодних міжнародних переговорів», з боку Президента України, почала приносити перші ефективні результати. Під тиском міжнародної спільноти та підігріванням деструктивних внутрішніх процесів рядом внутрішніх політичних сил несподівано для багатьох влада змогла втримати ситуацію під контролем і перехопити ініціативу у проведенні переговорів. Розуміючи твердість позиції українського Президента і його непохитність щодо обраного ним напрямку євроінтеграції, офіційний Кремль був змушений піти на послаблення тиску і переведення переговорів в іншу, більш дипломатичну площину. Врешті-решт, центром дотику та новим витком співпраці стали економічні, а не глобально-політичні питання. Проект створення Митного союзу втратив своє право на життя.

Водночас, із сировинного придатку та геополітичної зони впливу, Україна постала перед Росією в новому, інвестиційно-привабливому форматі. Ні для кого не є секретом той факт, що після підписання ряду угод з Європою та входження в асоціацію українська економіка і всі сфери бізнесу в цілому будуть змушені пройти шлях оптимізації та внутрішніх змін. Лишень методом приведення у відповідність виробничих потужностей України до європейських стандартів, нам вдасться побудувати міцний і конкурентоспроможний промисловий конкурс. Для досягнення таких цілей, як завжди,нам не вистачало всього лиш дрібниці – достатньої кількості інвестиційних коштів. Каменем спотикання у переговорному процесі з Міжнародним Валютним Фондом стало питання збільшення ціни на газ для населення. Обравши такий шлях, українська влада спричинила б не лише погіршення соціального добробуту власного народу, але й поглибила процес наростання нових кризових явищ в економіці країни. Новий формат участі України у числі країн європейської спільноти створив передумови для зародження більш ефективніших платформ співпраці між Україною та Росією в рамках трьохсторонньої співпраці і діалогом з боку Європейського союзу. Розуміючи інвестиційну привабливість України як нового учасника євро спільноти, офіційний Кремль прийняв рішення про розміщення в цінних паперах України, під гарантії з боку влади, 15 млрд. дол. США.

Крім того, успіхом переговорів стало досягнення нових домовленостей в напрямку зниження закупівельної ціни на газ. Нова вартість кубометра газу в розмірі 268,5 дол. США, поставила остаточну крапку у ліквідації наслідків ганебних домовленостей, досягнутих Юлею Тимошенко в 2009 році, які завдали масштабного удару по економіці країни в часи апогею світової економічної кризи. Досягнуті домовленості створили усі передумови для того, щоб Україна змогла взяти на себе певні зобов’язання перед Євросоюзом, а також змінили статус нашої держави на «рівноправний». Сьогодні ми вправі вести переговори, займати впевнені позиції і досягати більш вигідніших для себе умов співпраці з Євросоюзом, ніж це було можливо ще місяць тому. Міжнародна позиція України була гідно оцінена, як з боку Євросоюзу, так і Кремля.  Врешті-решт, Україні вдалося обрати власний шлях розвитку, який виключає чітку поляризацію міжнародних відносин. Обраний формат: економічна співпраці з Росією і асоціативне членство у європейській спільноті,  забезпечить трьохсторонній діалог між усіма учасниками процесу і захистить національні інтереси України».

Кількість переглядів: 129 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності