Чиновники з оточення Дональда Трампа, які протягом останніх двох місяців щонайменше шість разів зустрічалися з представниками росії, повернулися з цих контактів без жодних домовленостей.
Як повідомляє Financial Times, це починає викликати у них занепокоєння.
Джерела видання, знайомі з брифінгом, який США провели для європейських та українських партнерів, зазначають: хоча Вашингтон запропонував кремлю масштабний пакет поступок — включно зі скасуванням санкцій, спільними економічними проєктами та навіть визнанням Криму — володимир путін продовжує наполягати на максималістських умовах. Зокрема, він вимагає так званої «денацифікації» України.
Однією з ключових перепон стало категоричне небажання путіна погоджуватися на збереження боєздатної української армії, навіть попри готовність США підтримати цю вимогу.
Джерела FT зазначають, що через жорстку позицію кремля Трамп змушений переглядати свою стратегію і може погодитися на менш амбітну угоду. Втім, наразі, як зазначають американські посадовці, «не існує жодного реального важеля, який би змусив цю угоду запрацювати».
Раніше ми писали, що США готують новий пакет санкцій проти росії, який включатиме обмеження щодо тіньового флоту, оборонно-промислового комплексу та банківського сектору.
Нагадаємо, що США не запроваджують нових санкцій проти росії, бо сподіваються завершити російсько-українську війну дипломатичним шляхом.
Війна рф проти України буде одним із факторів, що впливатимуть на рішення кардиналів Римо-католицької церкви під час майбутнього конклаву з виборів Папи.
російсько-українська війна – один з факторів, що впливатимуть на цей конклав. Може, кардинали і не дискутуватимуть на теми історії українсько-російських відносин, але питання миру і війни якраз лежить у площині миробудування, яку церковники не можуть обійти.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини…
