Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

На Прикарпатті відкрили Центр ядерної медицини

Перший в Західній Україні центр, який використовує радіоізотопну діагностику, відкритий у Івано-Франківську.

Сьогодні його презентували журналістам, представникам обласної влади, головним лікарям місцевих клінік та професурі Івано-Франківського медуніверситету.

Приватний діагностичний заклад застосовує радіонуклідні методи дослідження хвороб серця, головного мозку, нирок, кісток і печінки. Він є незамінним у виявленні і оцінці поширення онкологічнихї процесів, розповів головний лікар центру Андрій Белегай.

Важливо, що відмінністю пропонованої діагностики є розпізнавання патологічних процесів, тобто хворобливих змін, вже на ранніх стадіях.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Якщо таке обстеження як рентген, УЗД, КТ чи МРТ орієнтовані на структурні зміни в тканинах, то радіоізотопна діагностика дозволяє розпізнати захворювання, які проявляються на рівні біохімічних змін, – тому цей метод ще називають “молекулярною діагностикою”.

Три головні напрямки, в яких наразі працює Прикарпатський центр ядерної медицини: дослідження кісток, нирок та лімфатичної системи (онкопатології).

Наразі заклад – єдиний в області та в західному регіоні України, найближчі аналогічні діагностичні клініки знаходяться в Києві.

Обстеження – платні, але дешевші, ніж у столичних центрах, зазначає головлікар. Вартість процедури – від 2500 грн плюс консультація спеціаліста. Для учасників АТО, медичних працівників, студентів медзакладів, дітей-інвалідів та непрацездатних дорослих – знижки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Протипоказанням до обстеження є тільки вагітність. Процедура займає від 30 хв. до 3 годин. Використовується американське обладнання – однофотонний емісійний комп’ютерний томограф, що дає змогу обстежувати практично всі органи і системи людини.

У кров пацієнта вводиться невелика кількість речовини з радіоактивною міткою, яка накопичується в тканинах. Накопичення реєструється спеціальним чутливим приладом – гамма-камерою. Вона створює “фотографічне” зображення органів у 3-d режимі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності