Тернопільська та Івано-Франківська обласні ради, які сьогодні очолюють представники ВО “Свобода” заявили про співпрацю у будівництві доріг, що пов’язують обидві області. Водночас на Тернопільщині чотири компанії б’ються за тендери на експлуатаційне утримання місцевих автодоріг. Така собі “дорожня війна”…
Пізня і щедра на снігові «дарунки» зима змусила детальніше проаналізувати компанії, які відповідають за експлуатаційне утримання місцевих доріг Тернопілля, у тому числі й розчистку снігових заметів на них. Та, якщо торік відповідні товариства більш-менш «мирно» розподіляли між собою відповідні тендери, які проводило Управління капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації, то цьогоріч там відбувається справжня війна.
Розпочнемо з того, що торік, як і перед тим, тендери вигравали чотири компанії, які поділили, так званий, дорожній ринок на території нашої області:
– ТОВ «Глобал Білд Інжиніринг» (керівник — Павло Гладун). Переможець у 144-ох закупівлях з жовтня 2017 р. на загальну суму понад 0,5 млрд грн. Працює лише на території Тернопільської області. Статутний капітал — 10 млн грн. А офіційними власниками є: Дмитро Лотоцький (50%), Надія Лисак (35%) і Павло Гладун (15%). Неофіційним же власником, за чутками, є колишній мер Тернополя Роман Заставний.
– ТОВ «Авакс Проф» (керівник — Наталія Грохола). Переможець у 356-ти закупівлях з лютого 2016 р. на загальну суму понад 1,7 млрд грн. Працює, в основному, на території Тернопільської області. Статутний капітал — 132,5 млн грн. Власник — Олександр Ярмоленко (100%).
– ТОВ «БМБУД» (керівник — Валерій Носик). Переможець у 295-ти закупівлях з травня 2018 р. на загальну суму понад 2,2 млрд грн. Працює, в основному, на територіях Тернопільської та Івано-Франківської області. Статутний капітал — 10 тис. грн. Офіційні власники — Валерій Носик (60%), Надія Бабійчук (40%).
– ТОВ «Техно-Буд-Центр» (керівник — Петро Тесельський). Переможець у 1172-ох закупівлях з вересня 2016 р. на загальну суму понад 15,5 млрд грн. Працює, в основному, на території Тернопільської області. Статутний капітал —32,2 тис грн. Власники — Андрій Ярема (50%) і Юрій Ханін (50%).
Такі фірми є гравцями на ринку експлуатаційного утримання автодоріг області. Та цього року відповідні підряди їм вдавалося отримувати з жорсткими боями — початкова ціна тендерів під час аукціонів опускалася у два, а то й три і більше разів.
Коли «дим розсіявся», то з’ясувалося, що у 7-ми із 17-ти районів Тернопілля (тепер уже колишніх районів, адже, як відомо, їх укрупнили до трьох, але тендери ще проводили за старою схемою) перемогу в тендерах на експлуатаційне утримання доріг виграло ТОВ «ГБІ», у шести — ТОВ «АП», у трьох — ТОВ «БМБУД» і лише в одному — ТОВ «ТБЦ». Однак суми тендерів назвичайно зменшені і що тепер з цим робити, очевидно, поки не зовсім розуміють. А тому із 17-ти районів остаточні договори підписано тільки в трьох.
Отож, давайте переглянемо, як розподілилися тендери між учасниками.
ТОВ «ГБІ»:
– Шумський р-н. Початкова сума тендера – 14,1 млн грн (остаточна – 6,7 млн грн);
– Заліщицький р-н. Початкова сума тендера – 14,1 млн грн (остаточна – 5,9 млн грн);
– Кременецький р-н. Початкова сума тендера – 14,2 млн грн (остаточна – 4 млн грн);
– Теребовлянський р-н. Початкова сума тендера – 14,4 млн грн (остаточна – 6,6 млн грн);
– Збаразький р-н. Початкова сума тендера – 14,3 млн грн (остаточна – 4,3 млн грн);
– Зборівський р-н. Початкова сума тендера – 18,2 млн грн (остаточна – 8 млн грн);
– Тернопільський р-н. Початкова сума тендера – 10,9 млн грн (остаточна – 5 млн грн).
Остаточний договір підписано лише в Теребовлянському районі.
ТОВ «АП»:
– Бучацький р-н. Початкова сума тендера – 14,3 млн грн (остаточна – 5,4 млн грн);
– Чортківський р-н. Початкова сума тендера – 14,1 млн грн (остаточна – 6,7 млн грн);
– Гусятинський р-н. Початкова сума тендера – 10,8 млн грн (остаточна – 4,7 млн грн);
– Підгаєцький р-н. Початкова сума тендера – 6,6 млн грн (остаточна – 3,3 млн грн);
– Монастириський р-н. Початкова сума тендера – 12,2 млн грн (остаточна – 5,9 млн грн);
– Підволочиський р-н. Початкова сума тендера – 12,1 млн грн (остаточна – 5,9 млн грн).
ТОВ «БМБУД»:
– Бережанський р-н. Початкова сума тендера – 11,2 млн грн (остаточна – 4 млн грн);
– Лановецький р-н. Початкова сума тендера – 10,8 млн грн (остаточна – 3,7 млн грн);
– Козівський р-н. Початкова сума тендера – 10,6 млн грн (остаточна – 4 млн грн).
Остаточний договір підписано лише в Козівському районі.
ТОВ «ТБЦ»:
– Борщівський р-н. Початкова сума тендера – 16,5 млн грн (остаточна – 6,7 млн грн). Підписано остаточний договір.
Нагадаємо, що дорожньобудівельна компанія ПБС екс-нардепа і співзасновника курорту “Буковель” та партії “За майбутнє” Олександра Шевченка уже доволі давно не вигравала жодного тендера, хоча, як повідомляють джерела, перед цим заробила 9 млрд. грн. Сьогодні ж Шевченко знову балотується до ВР на довиборах по округу №87, на території якого і знаходиться курорт “Буковель”…