Про це він сказав наприкінці минулого тижня, виступаючи перед студентами Львівської політехніки.
Шмигаль сказав, що через демографічну ситуацію в майбутньому один працюючий повинен буде своїми податками утримувати двох пенсіонерів. Зробити це практично неможливо, тому вже через 15 років держава “не зможе виплачувати пенсії”.
“Буде мало працездатних і багато пенсіонерів. Співвідношення буде 1 до 2. Доведеться в два рази збільшити податки, щоб можна було утримувати пенсіонерів. Компанії вже не хочуть збільшувати податки. Збільшення в два рази неможливо. Ми не зможемо через років 15 платити пенсії майбутнім пенсіонерам. Це проста математика“, – сказав прем’єр.
За словами Шмигаля, вже в 2021 році Кабінет Міністрів запустить накопичувальні пенсії: кожен працюючий зможе сам відкладати на старість. Держава буде платити всього лише “невелику соціальну пенсію”, а решту потрібно буде збирати самостійно.
“Ми будемо в наступному році створювати накопичувальну пенсійну систему. І тоді будемо мати невелику соціальну пенсію від держави і мати кошти з накопичень“, – сказав Шмигаль.
А аналітик і діяч Тарас Боднар коментує прогноз Дениса Шмигаля ось так: “Читаючи поміж рядками цю заяву прем’єра Шмигаля, треба розуміти, що через 15 років уряду грошей не вистачить не тільки на виплату пенсій пенсіонерам, але й стипендій студентам, виплат породіллям і матерям, та інших соцвиплат. Зникнуть також і субсидії. Загалом – це означає дефолт. А дефолт – це загибель держави у прямому і переносному значенні, цілковиту її залежність, а значить й підконтрольність іноземним фондам та урядам. А початок цього процесу ми спостерігаємо уже зараз. Отже, виходить, що прем’єр Шмигаль назвав дату кінця, хоча, при такому парламенті та уряді, “15 років” – це ще доволі оптимістично…“