У НБУ розповіли, чого можна чекати українцям відносно дешевих кредитів.
Так глава Національного банку України Яків Смолій прокоментував, наскільки реалістична завдання, яке поставив уряд.
Він заявив, що для здешевлення кредитів для бізнесу, а також іпотечних кредитів, в Україні необхідна імплементація законів про захист прав кредиторів і проведення судової реформи.
Також він додав, що для зниження кредитних ставок необхідні також якісні реєстри і відповідний доступ спеціальних реєстраторів для внесення в них змін.
“У комплексі це дасть можливість знизити вартість ресурсів для кредитування суб’єктів господарювання та іпотечного кредитування”, – зазначив глава Нацбанку.
При цьому Смолій запевнив, що “за вартістю ресурсів це абсолютно реальні цифри”.
“Якщо ми задекларували облікову ставку на рівні 8% і (додати – ред.) Маржу, яку закладають банки, знизивши існуючі ризики до 3-4%, то чисто математично можна отримати 12%. Але саме зниження облікової ставки є необхідною умовою, однак недостатнім, щоб вартість ресурсу для кредитування була на такому рівні”, – сказав глава НБУ.
За його словами, в комплексі імплементація законів про захист прав кредиторів, проведення судової реформи та якісні реєстри дозволять знизити вартість ресурсів для кредитування бізнесу та іпотечного кредитування.
Як повідомлялося раніше, Зеленський заявив про необхідність зниження ставок по кредитах в Україні. Президент поставив серйозне завдання перед новим Кабміном. На його думку, ставки по кредитах в українських банках повинні бути істотно знижені.
«Треба створити належні умови, щоб банки могли знизити ставки для кредитування бізнесу і іпотеки. Термін – до 1 жовтня 2019 го », – заявив Зеленський.
Відповідальність за цю ініціативу президент поклав на нового прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністра фінансів Оксану Маркарова, главу НБУ Якова Смолія.
У планах нового уряду – знизити вартість іпотечних кредитів до 12-13% річних. Сьогодні банки пропонують іпотеку від 20%.