Політика

Новостворене Мінправди патронуватиме систему освіти

Міністерство інформаційної політики, яке уже дехто встиг перейменувати у «Мінцензури», що було створено 2 грудня, буде не лише контролювати ЗМІ, але й патронуватиме систему освіти. Про це йдеться в положенні про це міністерство, що оприлюднене Українською правдою в середу.

Зокрема, проект положення про створене міністерство передбачає, що МІП здійснюватиме нормативно-правове регулювання у сферах поширення інформації, просвітницької діяльності, державного інформаційного патронажу в системі освіти та державних органах влади, засобів масової комунікації, формування і використання національних інформаційних ресурсів, створення умов для розвитку суспільства, а також у сфері державного нагляду (контролю) за діяльністю засобів масової комунікації.

Також передбачається, що Міністерство інформаційної політики відповідно до покладених на нього завдань братиме участь у підготовці навчальних планів і програм навчання фахівців у сфері інформаційної політики, їх професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації.

Як відомо, 2 грудня Верховна Рада, проголосувавши за склад уряду «в пакеті», окрім призначення всіх міністрів, створила Міністерство інформаційної політики на чолі з Юрієм Стецем.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Проти створення Міністерства інформаційної політики виступали представники медіаспільноти та громадськості, побоюючись цензури з його боку.

Новопризначений міністр Юрій Стець є кумом президента Петра Порошенка, у минулому він керував «5 каналом», що належить Порошенку. Останнім часом Стець очолював Управління інформаційної безпеки Нацгвардії.

Як зазначається у проекті положення створеного відомства, Міністерство інформаційної політики є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із формування стратегії інформаційної політики держави та забезпечення її дотримання у сферах просвітницької діяльності, створення інформаційної продукції, сприяння розвитку засобів масової комунікації, формування і використання національних інформаційних ресурсів, створення умов для розвитку інформаційного суспільства, а також у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю засобів масової комунікації та поширенням суспільно важливої інформації, незалежно від їх форми власності, в тому числі в питаннях, що стосуються національної безпеки.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності

Exit mobile version